У Житомирі затвердили концепцію індустріального парку ZHYTOMYR-EASТ в районі аеропорту

Сесія Житомирської міської ради прийняла рішення про створення індустріального парку та затвердила його концепцію. Замість попередньої назви «SMOKOVKA» депутати на погоджувальній раді запропонували нову назву «ЖИТОМИР-СХІД» («ZHYTOMYR-EAST»).

«Я сподіваюсь, що на одному індустріальному парку ми не зупинимося. Для інвесторів, має бути зрозуміло де він знаходиться, тому що «Смоковка» їм ні про що не говорить, пропоную змінити назву на «ЖИТОМИР-СХІД», на англійській «ZHYTOMYR-EAST», – сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Основною метою створення індустріального парку у місті Житомир є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території міста, створення нових робочих місць, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури в місті Житомир.

Функціонування індустріального парку у місті Житомир дозволить збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.

Виходячи з досвіду країн Центральної та Східної Європи на 1 Га індустріального парку можливо створити від 10 до 50 робочих місць. В межах індустріального парку «ZHYTOMYR-EAST» може бути створено до 1000 робочих місць на площі 25 гектарів. А у перспективі після розширення індустріального парку до 5000 нових робочих місць на загальній площі 105 гектарів.

Функціональне призначення індустріального парку «ZHYTOMYR-EAST» полягає у розбудові сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інженерно-транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями на території міста Житомир.

Пріоритетними напрямами діяльності в рамках індустріального парку «ZHYTOMYR-EAST» є виробництво будівельних матеріалів, машинобудування, приладобудування, деревообробка, виробництво товарів легкої та харчової промисловості, ІТ технології, будівництво логістичного центру та центру з технічного обслуговування та ремонту літаків.

Згідно із розробленою концепцією індустріального парку його територія буде розділена на дві функціональні зони: промислову та зону логістики й адміністративних будівель індустріального парку.

Індустріальний парк «ZHYTOMYR-EAST» буде створений на околиці Житомира по Київському шосе.