На Житомирщині скоротять ліжковий фонд

9 серпня, відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо скорочення ліжкового фонду в закладах охорони здоров’я області, створена відповідно до розпорядження голови обласної ради від 27.07.16 №519, під головуванням першого заступника голови облради Володимира Ширми, за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.

Вторинний і третинний рівні медицини передбачають оптимізацію ліжкового фонду, що обумовлено Постановою Кабінету Міністрів України № 1024, де чітко вказані цифри – 60 ліжок на 10 тисяч населення. Оптимізацію ліжкового фонду вже враховано у тому фінансовому ресурсі, що надійшов в область у вигляді медичної субвенції на охорону здоров’я. Якщо оптимізацію не буде проведено, то галузь буде недофінансованою.

До оптимізації на Житомирщині було більше 70 ліжок на 10 тис. населення. Оскільки фінансового ресурсу медичної субвенції не вистачає, необхідно доводити до нормативу Уряду ліжковий фонд, або ж забезпечувати галузь охорони здоров’я за кошти місцевих бюджетів.

Керівники медичних закладів області поділилися своїми думками щодо можливих шляхів вирішення проблеми, обговорили загальну ситуацію в галузі. Наступним кроком членів робочої групи буде проведення аналізу витрат та надходжень у кожному обласному медичному закладі, аби знайти найоптимальніший варіант фінансового забезпечення та зберегти якісні медичні послуги для населення.

zas robgrupa lizhkom 2

zas robgrupa lizhkom 3

zas robgrupa lizhkom 4

zas robgrupa lizhkom 5

zas robgrupa lizhkom 6

zas robgrupa lizhkom 7

zas robgrupa lizhkom 8

zas robgrupa lizhkom 9

zas robgrupa lizhkom 10

zas robgrupa lizhkom 11

Прес-служба обласної ради