На Житомирщині через повільне скорочення ліжкового фонду медики ризикують не отримати зарплату

В обласній раді 4 жовтня під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми відбулась нарада з керівниками обласних комунальних закладів охорони здоров’я з питання фінансування заробітної плати. У нараді взяли участь перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

На початку наради голова обласної ради звернувся до головних лікарів: «Сьогодні ми маємо не лише обговорити ситуацію, що склалася на комунальних закладах з фінансуванням заробітної плати, а й намітити конкретні заходи, аби вирішити цю проблему. До кінця року не вистачає майже 26 млн грн на виплату зарплати. І така ситуація склалася вперше за весь період існування комунальних закладів».

Детальну інформацію про стан фінансування заробітної плати надала директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко, підтвердивши таку нестачу коштів. За її словами, це сталося через те, що керівники медичних закладів не провели вчасно скорочення ліжкового фонду.

«Всі медичні субвенції, що були передбачені з державного бюджету, область отримала і спрямувала на охорону здоров’я. А це більше 600 млн грн. У той же час, Постановою Кабінету Міністрів України передбачено скорочення ліжкового фонду в закладах охорони здоров’я, згідно з якою в області має бути скорочено 771 ліжко. Однак, на сьогодні роботу проведено лише на 15%. Це і стало однією з причин недофінансування заробітної плати», – наголосила головний фінансист області.

На нараді було заслухано головних лікарів закладів, де найбільше не вистачає коштів на зарплату.

Насамкінець голова обласної ради Володимир Ширма поставив вимогу перед керівниками комунальних закладів – підготувати конкретні плани щодо мінімізації видатків, аби до кінця року вирівняти ситуацію з заробітною платою.

oh01

oh02

oh03

oh04

oh05

oh06

oh07

Прес-служба обласної ради