У Житомирі стартував Всесвітній тиждень космосу в Україні

4 жовтня у Музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбулось урочисте відкриття фестивалю «Відкритий космос», який приурочений до Всесвітнього тижня космосу в Україні.

Цього дня до Житомира приїхали литовські партнери Музею космонавтики – представники Музею етнокосмології, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, керівник фірми «Ekspo Balta» Саулюс Валюс.

Саме фірма «Ekspo Balta» є організатором проекту щодо запровадження інтерактивного відео-мосту, завдяки якому відвідувачі Музею космонавтики в Житомирі зможуть в режимі реальному часу насолоджуватись експозиціями музею етнокосмології в Литві та навпаки. Зараз йде процес налагодження обладнання і, за словами директора музею космонавтики Ірини Дячук, система запрацює до кінця жовтня.

Також гостями на заході стали голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Лагута і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Володимир Ширма привітав литовських гостей на житомирській землі та побажав музею розвитку та якомога більшої кількості відвідувачів. «Ми горді тим, що ви розвиваєтесь, стаєте відомими у світі. Завдяки Музею космонавтики наша Житомирщина популяризується і в перспективі може стати популярним туристичним маршрутом України», – сказав Володимир Ширма.

Довідково: Організаторами фестивалю є Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради, Асоціація музеїв космонавтики України та Всеукраїнська громадська організація «Українська Духовна Республіка».

Партнерами фестивалю виступають Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Житомирський обласний центр науково-технічної творчості дітей та молоді, Житомирський військовий інститут ім. С.П.Корольова, молодіжна організація “Дім Сонця”, Музей фантастики і космонавтики м. Київ.

1 2kos

1 4kos

1 6kos

1 5kos

1 1kos

Прес-служба обласної ради