У Житомирі відкрили Школу Української Вишивки

В Житомирі відбулося урочисте відкриття Школи Української Вишивки, яка діє на безоплатній основі, та проведені тематичні семінари. 

Цьогоріч для навчання записалися 65 житомирян, і що важливо половина з них – молодь. 

Організатором є Громадська організація «ХХІ покоління», голова Віталій Сівко. Керівник Школи Української Вишивки – Наталія Ніколюк. 

«Сподіваємося, що наша найбільша мрія здійсниться і в Житомирській області нарешті відродиться справжня українська культура, яка раніше не розвивалася, знищувалася та переписувалася, а люди нарешті усвідомлять, який вигляд повинні мати українська вишита сорочка, рушники. Ми вкотре наголошуємо, що проти будь-якої машинної вишивки, адже на таких сорочках не міститься нічого українського. Тиждень назад представляв Житомирську область на Міжнародному молодіжному фестивалі «Хороше в людях навколо нас» і відвідав великий ярмарок в Ужгороді, що на Закарпатті. Мене сильно здивував наступний факт – продавали якісні сорочки вишиті руками за 500-600 гривень, натомість машинні вишиванки із пришитими вставками ручного вишивання коштували від 600 гривень. Я запитав чому машинна вишивка дорожча і отримав відповідь, що торговці ще оплачують швеям за те, щоб вони вшили у тканину за безцінь придбані в бабусь вишиті елементи. На мій погляд така ситуація переходить всі межі. При цьому в Києві на Андріївському узвозі вартість вишитої руками сорочки в чотири рази більша та становить від 2000 гривень порівняно із Західною Україні, де вартість складає від 600 гривень. От і виходить, що таких ситуацій багато хто не знає і продовжують купувати бутікові «штамповані» вишиванки. Нещодавно дивився ефір місцевого телеканалу СК1, де представники деяких громадських організацій хвалили Житомир за те, що тут, як у Івано-Франківську на 1 вересня в школи багато дітей приходять у вишиванках. Зважаючи на це, хочу звернути увагу всіх, що більшість цих виробів не є українськими, бо надруковані машинними автоматами, відтак хвалитися не потрібно, а тим більше приводити для порівняння Івано-Франківщину, де майже кожний одягає вишиті сорочки, які доречі, створюють для дітей мами, бабусі. Житомиряни, прошу, щоб ви досліджували все, що одягаєте, що вишиваєте і де купуєте. Я найбільше ціную у людях любов та розуміння, адже тоді люди не знадні на зло. Любіть Україну щиро, а не на показ. Поважайте один одного.» – відзначає голова громадської організації «ХХІ покоління» Віталій Сівко. 

Участь у офіційному заході з нагоди відкриття Школи Української Вишивки в Житомирській області взяли: Олександра Сторчай – старший науковий співробітник Національного центру народної культури – Музею Івана Гончара, Ольга Нарбут – майстриня і засновниця проекту PrekrasaStudio.com, Микола Марцинюк – Заслужений майстер народної творчості України, Василь Врублевський – директор Житомирської обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича. 

Свої таланти на святі житомирянам дарували: талановита бандуристка і співачка Інна Іщенко з Полтави, яка в команді Тіни Кароль здобула 2 місце у фіналі телепроекту «Голос країни 6», Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Євген Кравчук, Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Євген Колядюк. Інна Іщенко подарувала свій годинний виступ, а співаки Житомирської області Євген Кравчук і Євген Колядюк мали почесну місію виконати на відкритті Школи Української Вишивки Державний Гімн України. 

Генеральні партнери – Рекламне ательє «Люкс Design», Житомирська обласна державна адміністрація, Житомирська обласна бібліотека імені Олега Ольжича, DVIЖ, газета «20 хвилин», кафе «Caramell», старший викладач ЖДУ ім. Івана Франка Марія Масловська, команда Геометрії Житомира, ТРК «Ефір» і радіостанція «Рекорд Fm», житомирська фабрика «Марічка», кінотеатр «Мультіплекс», сімейний центр «Острів пригод».