На конкурсі проектів реконструкції “Жовтня” перемога не дісталася лідеру онлайн-голосування

1 листопада в прес-центрі міської ради відбулося засідання журі щодо підбиття підсумків 2 туру конкурсу на найкращу концепцію трансформації кінотеатру «Жовтень» в Арт-центр міста Житомир.

Про це повідомляє міська рада.

Відкритий конкурс було оголошено 7 липня 2016 року і з 10 по 21 жовтня проводилося голосування за найбільш привабливі на думку житомирян проекти.

Найбільшу підтримку містян отримало чотири проекти, які і було винесено на розгляд журі. Ними стали роботи №040 (творчий дизайн-колектив «EDS»), яка набрала 175 голосів, №030 (автори Крижановський, Арутонян, Поляков, Малишенко) – 93, №010 (автори ТОвмасян, Марченко, Локшина) – 68 та №020 (автор Микитенко) – 58 голосів відповідно.

«Ідея конкурсу полягала в тому, щоб перетворити застарілу будівлю кінотеатру “Жовтень” в громадський багатофункціональний центр сучасного формату. Щоб цей об’єкт став центром культурного дозвілля житомирян, талановитих митців кіно і театрального мистецтва, художнього слова і громадських ініціатив, де можна було б проводити виставки і приймати гостей з інших міст України та світу», – прокоментував Матвій Хренов, заступник міського голови і голова журі.

Попри те, що за результатами онлайн-голосування переміг проект №040 – найбільшу кількість балів за оцінкою журі набрала, а отже, і перемогла робота №030, друге місце посіла концепція під №040. Третє місце журі вирішило розділити порівну між роботами №010 та №020.

«Всіма учасниками конкурсу була проведена колосальна робота, куди було вкладено багато сил, праці та натхнення. Проекти виконані на високому рівні, з урахуванням конкурсних вимог. На основі концепції переможця створять проектне рішення трансформації кінотеатру в арт-центр. Всі автори молоді люди і я їм хочу подякувати за якісне виконання ескізів», – зазначила головний архітектор Євгенія Черкасова.

Для довідки: Існуючий кінотеатр “Жовтень” розміщений на майдані ім. С.П. Корольова, побудований по типовому архітектурному проекту в 70-х роках. На даний час будівля морально застаріла та не виконує функцій кінотеатру. Більша частина приміщень використовується не за призначенням.

Посилання на сторінку ФБ: https://www.facebook.com/artcentre.zt/posts/


Переможець – робота № 030.


Лідер онлайн-голосування – робота № 040