ООН визнало окупацію Криму та назвало Росію окупантом

Ось так от

ООН визнало окупацію Криму та вперше назвало Росію окупантом та засудило дискримінацю окупаційною владою місцевого населення.

Український проект резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)” в ООН підтримали 73 країни, 23 проти, серед них Росія і Білорусь.

Про це повідомляє постійне представництво України в ООН.

ТЕРМІНОВО: ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія. pic.twitter.com/6X7yX9VQ29

— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 15 листопада 2016 р.

У документі засуджується “обмеження прав людини, дискримінаційні заходи й практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі кримських татар, а також українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп, із боку російської окупаційної влади”.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу та містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в Криму. Документ ГА ООН також засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російських ЗС, всупереч Женевській конвенції.

Читати

UKR Mission to UN ✔@UKRinUN

Таблиця голосування щодо резолюції “Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополь (Україна)”.

Дякуємо всім, хто підтримав нас.