У Житомирі вартість оренди квартири знизилася

За запевненнями експертів ринку нерухомості, різкого зростання цін на оренду найближчим часом не має бути, але через опалювальний сезон оплата все одно виросте. Про це повідомляє Сьогодні.

Останнім часом оренда квартир підвищилася в більшості великих міст. Але більша частина операцій проходить в сегменті найдешевшого житла – трикімнатні квартири не беруть через високі тарифи на опалення.

За даними аналітиків OLX, у Дніпрі однокімнатні квартири подорожчали на 0,45 %, в Донецьку – на 6,2 %, а в столиці – на 4,5 %. При цьому у Вінниці, Рівному, Ужгороді, Чернігові та Житомирі вартість оренди знизилася.

Що стосується Києва – найдешевші квартири здають в Деснянському районі (4442 гривні у середньому), а найдорожчі – у Печерському (13 803 за однокімнатну квартиру).

“Звичайно, як і раніше, найбільше угод відбувається в сегменті бюджетного житла. Це квартири вартістю 4-6 тисяч гривень. На такі завжди знаходиться охочий”, – сказав ріелтор Максим Бабуряк.

І все ж, оплата комуналки підвищить оренду житла, особливо це стосується сегменту бюджетного житла, де квартиранти самі оплачують комуналку. З нинішніми тарифами опалення однокімнатної неутепленої квартири буде коштувати більше 1 тисячі гривень.

“Звичайно, можна намагатися знаходити спільну мову з власниками і якщо рахунки за комунальні послуги дійсно зашкалюють, є варіант домовитися про тимчасову знижку на оренду. Але це все індивідуально”, – підкреслив ріелтор.

Причина, по якій ріелтори вважають, що різке підвищення орендної плати бути не може, проста: в українців просто немає грошей, щоб платити більше.

“У наступному році нам обіцяють зростання економіки, зростання зарплат. Ось коли економіка пожвавиться, ціни поповзуть вгору. Зараз просто немає для цього ніяких передумов. Крім того, попит буде падати, а пропозиція – ні. Люди намагаються здати порожні квартири для того, щоб самостійно не оплачувати дорогу комуналку”, – сказав Бабуряк.

За даними керівника київського відділення Асоціації фахівців з нерухомості Артура Пилипчука, пік на ринку нерухомості, як і кожен рік, почнеться в середині серпня і триватиме місяць. Тоді житло будуть активно шукати студенти та робітники.

Цієї осені попит на квартири збільшився на 50%, що підштовхнуло власників житла підвищити орендну плату на 25% порівняно з початком цього року і на 10-15% восени.

“Це стосується тільки житла економ і бізнес класів. На преміум сегмент це ніяк не вплинуло”, – розповідає Артур Пилипчук.