Через критику указу Трампа відправлена у відставку в.о. генпрокурора

Виконувачка обов’язків генпрокурора і міністра юстиції США Селлі Єйтс у понеділок, 30 січня, оголосила, що юристи міністерства не будуть захищати міграційні обмеження, запроваджені указом президента країни Дональда Трампа, поки вона перебуває на своїй посаді, пише DW.

За кілька годин після цього її відправили у відставку рішенням глави держави. Трамп заявив, що вона “зрадила міністерство юстиції”.

Як обґрунтування своїх дій Єйтс вказувала, що не впевнена в законності указу. За її словами, які цитують американські ЗМІ, вона не впевнена, що захист скандального документа “узгоджується із зобов’язанням відомства завжди шукати справедливості”. Білий дім відсторонився від її коментарів, назвавши їх “риторичними”. У Вашингтоні також заявили, що Дональд Трамп діяв в рамках своїх повноважень.

Селлі Єйтс була призначена на посаду генпрокурора екс-президентом Бараком Обамою, і незабаром її має змінити республіканець Джеф Сешнс, який зараз очікує затвердження з боку Сенату. Тим часом, як зазначає The New York Times, тільки вона, будучи найбільш високопоставленим чиновником в міністерстві юстиції, затвердженим Сенатом, мала право підписувати ордер на збір інформації зовнішньою розвідкою. Тимчасово виконувати обов’язки генпрокурора буде Дана Боенте.

Як повідомлялося, штат Вашингтон заявив про намір подати позов до федерального суду з метою оскаржити антиміграційний указ президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Про позов щодо документу, який забороняє в’їзд громадянам семи переважно мусульманських країн. Вашингтон – перший штат, який вдасться до подібного кроку на тлі обурення рішенням Трампа як у США, так і за кордоном.