За крісло президента Європарламенту борються шість кандидатів

У першому раунді турі виборів президента Європейського парламенту жоден із шести кандидатів не зумів набрати абсолютну більшість голосів (50%+1, 376 голосів), передає Європейська правда.

У голосуванні брали участь 718 євродепутатів (загалом у Європарламенті 751 депутат), 35 бюлетенів визнані зіпсованими, а отже для перемоги необхідно було набрати 342 голоси.

Переможцем першого туру став італієць Антоніо Таяні – кандидат від правоцентристської Європейської Народної партії, найбільшої групи у Європарламенті. Він набрав 274 голосів.

Друге місце посів кандидат від групи “Соціалісти та Демократи” Джані Піттелла, який отримав 183 голоси. Решта кандидатів набрали не більше 80 голосів.

Оскільки жоден кандидат не набрав абсолютної більшості голосів, відбудеться другий тур голосування, який розпочнеться о 16:00 за Києвом. Потім за необхідності буде проведений третій тур.

Якщо за його підсумками не оберуть президента, депутати голосуватимуть ще раз, але тільки за двох кандидатів, які набрали найбільше голосів у попередніх раундах. У разі проведення всіх чотирьох турів, ім’я нового президента Європарламенту буде відоме лише після 22:00 за Києвом.

Для перемоги кандидату потрібно здобути абсолютну більшість голосів депутатів ЄП (50 відсотків плюс один голос). Якщо переможець не буде визначений під час першого голосування, ті ж самі або нові кандидати можуть висуватись для повторного голосування. 

У разі необхідності, на таких же засадах проводиться і третій тур голосування. Якщо ж переможець не визначиться і під час третього голосування, то вчетверте у виборах беруть участь два кандидати, які набрали найбільше голосів. Переможцем стає той, хто отримає просту більшість. У разі, якщо вони наберуть однакову кількість голосів, переможцем оголошується старший за віком кандидат.