Ціна державності: В Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні


В Україні у понеділок 20 лютого, відзначають День Героїв Небесної Сотні – це день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, день який став державною подією.

Незабаром ми відзначатимемо чергову річницю перемоги Революції гідності і водночас сумні роковини загибелі Небесної Сотні – героїв, які поклали своє життя за краще майбутнє для України і для усіх нас з вами. Саме цей день асоціюється з буремними подіями на території АР Крим у 2014 році, та безпосередньо початком агресії Російської Федерації проти України, яка вже без сумніву була завчасно спланована. 

Після захоплення півострову російське керівництво за кримським сценарієм спробувало здійснити анексію інших областей України на сході та півдні, однак без прямого втручання російських військ всі ці спроби були приречені на невдачу. І вже зараз нашим патріотам доводиться боронити українську землю від агресивних амбіцій сусідньої держави, яка навіть вже не намагається приховати факт підтримки сепаратистського руху на Сході, незважаючи навіть на світовий осуд.

Вже зараз можна сміливо стверджувати, що Майдан був не тільки проти злочинного режиму «президента-втікача», не тільки за краще європейське майбутнє України, а й, як виявилося згодом, проти окупації України Росією. І саме тому Герої Небесної Сотні були першими, хто віддав своє життя за незалежність України, за її європейське майбутнє.

Наслідком російської агресії на сьогодні ми маємо десятки тисяч загиблих серед військових і цивільних мешканців. Десятки тисяч поранених. Досить суттєві фінансові збитки від окупації Криму. Більше двох десятків промислових підприємств Сходу було розкрадено та вивезено до Росії. Позбулися власних домівок та покинули їх понад 2 млн. переселенців.

Однак, агресор й досі не полишає спроб роз’єднати українську націю, посіяти смуток в головах пересічних українців, змусити їх вірити в те, що влада ворожа по відношенню до них та переконати у необхідності організації нових Майданів, що неодмінно призведуть до повторення (через провокації) минулих жахливих подій, оскільки очевидно, що Росія не дозволить мирного урегулювання «наболілих» питань між владою та її народом. Для досягнення своєї мети ворог готовий нехтувати найсвятішим – життям людини, ризик для якого, виходячи з нещодавнього досвіду європейських країн (Франція, Італія, Бельгія, Англія тощо), становлять насамперед різноманітні терористичні акти та масові заворушення, ініційовані прихильниками російської ідеології з числа радикальних організацій.

Його активна пропаганда, реалізована через найпопулярніші інформаційні ресурси, на жаль доводить до відчаю ту частину населення (т.зв. «зомбування») яка зневірилася у сьогоденні, не полишаючи їй жодного шансу на прийняття власного виваженого рішення, використовуючи її для підігрівання ситуації у власних інтересах методами, у т.ч. не завжди законними, поєднаними з насильством та жорстокістю. Така діяльність, як правило здійснюється всупереч діючому українському законодавству і передбачає відповідальність за відповідними статтями КК України (переважно за ст.109, 258, 294, 295), а особи, причетні до її організації та проведення – нести відповідне покарання.

Саме в таких умовах ми стаємо учасниками складних процесів інтеграції, логіка яких, диктує необхідність в об’єднавчий ідеї, у єднанні навколо принципів, що дозволяють наповнити новим перспективним змістом наше минуле і сучасне, – відкрити дорогу в майбутнє. Цей день – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українського суспільства, нагадування про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.

Сьогодні ми маємо вірити, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти спільної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні, – це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам’ять жертв, принесених задля незалежності, соборності, державності.

Не дамо окупанту та його провокаторам зганьбити світлу пам’ять наших побратимів.