​Для лікування “чорнобильців” – нове відділення

Нещодавно голова Овруцької райдержадміністрації Юрій Дивинський разом зі своїм першим заступником Володимиром Гришковцем та головою ради ГО “Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи” в Овруцькому районі Віталієм Юшкевичем побували у новому терапевтичному відділенні для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС при Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевского. 

Відкрилося відділення 14 грудня, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Значну частку у його відкриття вклали обласні органи влади та місцевого самоврядування, депутати облради, громадські організації, меценати, підприємці тощо.

Гості зустрілися із завідувачкою відділення Наталією Корендович, начмедом лікарні Миколою Сусліком, головою обласної організації “Дзвони Чорнобиля” Леонідом Антонюком. Обговоривши з ними ряд важливих медичних питань та ознайомившись із матеріально-технічною базою, вони мали можливість побувати у палатах, поспілкуватися із хворими та порадувати їх гостинцями.

Голова райдержадміністрації Юрій Дивинський зазначив: “Наш район є одним із найбільш потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тут проживає 1718 інвалідів Чорнобиля 1-ї групи та 1258 ліквідаторів. Безперечно, вони заслуговують тільки найкращого, в тому числі й якісного лікування. Сподіваюся, що це, європейського зразка відділення, дасть змогу підлікуватися й поправити здоров’я цим категоріям громадян, у тому числі і з Овруччини. Як ми побачили, відділення розраховане на 40 ліжко-місць і забезпечене усім найнеобхіднішим: є телевізори, холодильники, сучасні стерильні засоби тощо. Все це вселяє надію у поліпшення медичної допомоги. Є задумка створення там для лікування потерпілих із нашого району окремої палати”.

Багато із людей, напевно, хочуть дізнатися, хто може отримати там медичні послуги? Як зазначила у ході розмови його завідувачка Н.М. Корендович, всі потерпілі 1-ї – 3-ї категорій, які потребують лікування. Воно здійснюється за рахунок державних коштів. А за направленням можна звертатися до лікарів за місцем проживання. Відділення забезпечено необхідними ліками, які є у переліку на лікування “чорнобильців”. На сьогоднішній день черги на лікування немає.

Уже з 2017 року тут зможуть пройти лікування близько 1,5 тисячі осіб. Такі цифри озвучив голова облдержадміністрації Ігор Гундич. “Над відділенням, – сказав він, – працювали два роки, протягом яких з обласного бюджету на ремонт і обладнання було виділено 4,5 млн грн”.

Голова облради Володимир Ширма зазначив: “У відділенні медикаменти будуть за зниженими цінами, для цього з обласного бюджету буде виділено 1,5 млн грн, харчування коштуватиме у межах 30 грн на добу. Сподіваємося, що до кінця року ми ще придбаємо новий комп’ютерний томограф і відкриємо лабораторне відділення”.

Світлана ОЛЕЖИЧ