Росія без попередження ввела прикордонну зону із Білоруссю

Глава ФСБ Росії Олександр Бортніков наказав ввести режим прикордонної зони вздовж російсько-білоруського кордону. Відповідні документи опубліковані на офіційному інтернет-порталі правової інформації, пише Тиждень.

Регіональним прикордонним управлінням наказано “установити місця та час в’їзду (проходу) осіб та транспортних засобів у прикордонну зону; організувати встановлення попереджувальних знаків на в’їздах у прикордонну зону”.

Наказ набирає чинності з 7 лютого 2017 року. Рішення прийнято для “створення необхідних умов охорони державного кордону РФ”.

У Білорусі заявили, що Росія прийняла рішення про встановлення прикордонної зони без попереднього повідомлення. Про це заявила журналістам заступник начальника управління інформації – начальник відділу прес-служби МЗС Білорусі Марія Ваньшина.

“Думаю, не варто зараз драматизувати ситуацію. Ми аналізуємо цей документ”, – заявила вона. При цьому дипломат виділила два важливих аспекти. “По-перше, це суперечить усім чинним домовленостям, що регулює охорону державних кордонів двох країн і порядок їхнього перетину, що російська сторона прийняла рішення про встановлення прикордонної зони на кордоні з Білоруссю без попереднього повідомлення”, – наголосила представник білоруського МЗС.

За її словами, це не перший подібний випадок. Схожа ситуація сталася на початку 2016 року, коли Росія фактично почала вводити обмеження на в’їзд громадян третіх країн через кордон Білорусі та Росії.

“По-друге, у багатьох складається враження, що ці дії ведуть до відновлення повноцінного контролю на білорусько-російському кордоні, скасованого понад двадцять років тому. А це йде врозріз з низкою чинних домовленостей, які передбачають базовий принцип відкритості кордонів між Республікою Білорусь і Російською Федерацією”, – зазначила Ваньшина.

“Хотілося б особливо наголосити, що в цьому випадку ініціатива йде не від білоруської сторони”, – додала вона.

Нагадаємо, 1 лютого у Мінську міліція затримала журналіста «Громадського телебачення Донбасу» Віталія Сизова та порадили покинути країну. Пояснили, що Російська Федерація заборонила йому в’їзд на її територію до 2021 року. А через те , що Білорусь та Росія є союзна держава, тому заборона на в’їзд поширюється і на Білорусь. 

І як тепер оцінять білоруси дії свого “союзника”?