Як правильно обрати кондиціонер

Купити кондиціонер сьогодні не проблема.

Але що треба знати, щоб зробити правильний вибір? Адже це не тільки дозволить створити в приміщенні комфортну обстановку, але і позбавить від необхідності частого ремонту кондиціонерів. Ми зібрали рекомендації експертів.

Вибір за вами

1 Щоб правильно вибрати кондиціонер, спочатку потрібно визначитися з розміром приміщення і його розташуванням (знаходиться воно на сонячній стороні або в тіні). Залежно від цього треба вже вибирати і потужність кондиціонера.

На один квадратний метр площі приміщення має припадати 100 Вт потужності агрегату. І якщо, скажімо, кондиціонер має холодопродуктивність 2 кВт, то цього вистачить, щоб створити комфортне середовище в кімнаті площею до 20 кв метрів (за умови, що там присутні 1-2 людини і немає джерел тепла).

2 Є різні види кондиціонерів: на підлогу (мобільні), конвектори та спліт-системи. Мобільний кондиціонер легко переносити з однієї кімнати в іншу, він часто оснащується функцією очищення і іонізації повітря. Але є і недолік – доведеться регулярно виливати з нього воду, яка осідає при конденсації в спеціальному відсіку. До того ж підлоговий агрегат не відрізняється тихою роботою. А зручний він тим, що його не треба встановлювати, проробляючи дірку в стіні. Відповідно, ми не повинні викликати майстрів, що дешевше.

3 Найбільшою популярністю користуються спліт-системи. Такий вид кондиціонера не тільки охолоджує приміщення в спеку, а й нагріває його взимку. До того ж така система не захаращує кімнату. Спліт-система встановлюється під стелею і вписується в будь-який інтер’єр. До того ж якщо кліматична техніка необхідна в велику квартиру або будинок, можна придбати мульти-спліт-систему, яка дозволить налаштувати свою температуру в кожній кімнаті. Правда, обійдеться це чудо техніки рази в 2-3 дорожче.

4 Ще один плюс спліт-системи – зручність при установці, адже всі домашні кондиціонери працюють від одного зовнішнього блоку, а значить, пробивати стіни наскрізь будуть лише в одному місці. Але треба пам’ятати, що охолоджувати одну кімнату і одночасно обігрівати іншу неможливо. Всі внутрішні блоки повинні працювати в однакових режимах: або тільки охолодження, або тільки обігрів. При необхідності незалежного управління температурами в різних приміщеннях потрібно встановлювати в кожній кімнаті свій кондиціонер.

5 Орієнтуватися на країну-виробника фахівці не радять. Від цього ціна практично не залежить.