Порошенко ввів санкції проти російських банків. Сбербанк заблокував кредитні картки фізичних осіб

Президент Петро Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки юридичних осіб. 

Про це повідомляє сайт АП.

Санкції строком на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

Зазначається, що Кабінет Міністрів разом із Національним банком України мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій та невідкладно вжити заходів щодо заборони розміщення коштів державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, у банках, вказаних у рішенні РНБО.

При цьому Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій і порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних юридичних осіб.

Також сьогодні Сбербанк – дочірній український банк Ощадбанку Росії – тимчасово заблокував видаткові операції по кредитних картах фізичних осіб. Про це повідомляє прес-служба фінустанови, пише Ліга.нет.

Згідно з повідомленням, при наявності заборгованості по карті кредитний ліміт встановлюється на рівні поточної заборгованості. Погашення заборгованості здійснюється в стандартному режимі. При цьому на поповнення кредитних карт ліміт не встановлений.