Від сьогодні грузини їздитимуть до ЄС без віз

Безвізовий режим дає грузинам можливість перебувати на території країн ЄС, за винятком Ірландії і Великобританії, протягом 90 днів в кожні півроку. 

Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не входять до Євросоюзу, але є частиною Шенгенської зони, всередині якої відсутній звичний прикордонний контроль.

МЗС Грузії в понеділок зробило останні роз’яснення громадянам щодо використання ними безвізового режиму під час подорожей до країн ЄС. Зокрема, МЗС звертає увагу громадян на те, що вони будуть зобов’язані відповісти на низку запитань службовців під час перетину кордону як у Грузії, так і країнах Європи. 

Вони стосуватимуться мети поїздки, наявності авіаквитка в обидва кінці, наявності броні в готелі чи іншого місця для ночівлі в тій чи іншій європейській країні, медичного страхового полісу, наявності грошей з розрахунку щонайменше 50 євро на добу, інформує DW.

Штраф і депортація

Порушники правил безвізового режиму будуть не лише депортовані з країн Європи до Грузії, але й оштрафовані на три тисячі євро. Такі порушники не матимуть права відвідувати країни Європи протягом п’яти наступних років.

Переговори щодо лібералізації віз між Грузією і Євросоюзом почалися в червні 2012 року. Після виконання грузинською стороною низки зобов’язань в грудні 2015 року Єврокомісія представила позитивний висновок про надання Грузії безвізового режиму. 

Понад рік в різних структурах Євросоюзу йшли технічні узгодження щодо вирішення цього питання. На початку березня, після публікації всіх погоджень в офіційному журналі Євросоюзу, було оголошено про запровадження безвізового режиму для Грузії з 28 березня 2017 року.

Нагадаємо, планується, що Україна отримає безвіз вже в червні.