З бурштином, як із недоторканістю: всі говорять, але ніхто приймати не хоче, – Розенблат

29 березня народний депутат України Борислав Розенблат разом з головою Житомирської облдержадміністрації Ігорем Гундичем, очільником житомирської поліції Вячеславом Печененком та колегою нардепом Володимиром Арешонковим побували в Олевську і поспілкувалися з місцевою громадою, щоб обговорити шляхи вирішення проблеми незаконного видобутку бурштину.

Людей хвилює одне питання – коли легалізують видобуток бурштину і вони зможуть законно заробляти.

«Із законом про бурштин та ж ситуація, що й з питанням про недоторканність народних депутатів: про це всі говорять, але ніхто приймати не хоче. Адже гроші від незаконного видобутку дуже «гріють» людей, які «кришують» цей бізнес. Вони сьогодні просто обкрадають і вас, і нашу державу», – розповів людям народний депутат України Борислав Розенблат.

Він також коротко розповів про проект закону, який має підтримати Верховна Рада:

«23 лютого я подав новий законопроект. Він дасть можливість кожному із вас працювати, створити старательські артілі. Суть закону проста: є землі, де є поклади бурштину. Створюється підприємство – будь-якої форми власності. Бере в оренду цю ділянку. Звертається до обласної ради про отримання дозволу. Коли підприємство зареєстроване, воно подає документи на розроблення ділянки. Якщо є кілька компаній на одну ділянку – проводиться конкурс. Питання конкурсу визначається окремим положенням, яке формується на місцях. Коли виконується видобуток, 20% має йти на рекультивацію земель. Найголовніше – це легальний видобуток, податки, робочі місця. Так, вам доведеться платити податки і проводити після себе рекультивацію, але це все буде законно», – пояснив нардеп.

Голова ОДА Ігор Гундич закликав громадськість долучитися до законотворчого процесу, аби були враховані інтереси громадськості:

«Вам роздали проект закону. Протягом тижня надайте свої пропозиції народним депутатам. Це буде ваш вклад».

Крім того, людям розповіли, як у незаконний спосіб були отримані спецдозволи на розробку більш ніж 5 тисяч гектарів на перспективних ділянках на Житомирщині. За словами Ігоря Гундича, цим питанням займеться генеральна прокуратура та суд:

«Що стосується ліцензії, яка була видана трьом фірмам, то я сам, як і ви був не в курсі про видачу цих ліцензій. Інформація, яку я отримав, не просто здивувала, а «розірвала мене». Я не можу зрозуміти, яким чином в обхід рішень обласної ради, тому що облрада дає погодження на надрокористування, на отримання ліцензії, за якоюсь незрозумілою згодою були отримані ці ліцензії. На сьогодні подана заява до суду в інтересах захисту держави і я, як голова облдержадміністрації можу гарантувати лише одне, що я прикладу максимум зусиль, щоб ці ліцензії анулювати», – каже голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Нагадаємо, 22 березня з трибуни Верховної Ради Борислав Розенблат звинуватив чиновників з Державної служби геології та надр України у незаконній видачі спецдозволів на видобуток бурштину фірмі з Гонконгу. Компанія без аукціону та без погодження обласної ради отримала права на розробку більше ніж п’яти тисяч гектарів надр на перспективних ділянках Житомирщини.