Заборона антиміграційного указу Трампа подовжена – Гавайський суд

Федеральний суддя в американському місті Гонолулу (штат Гаваї) Деррік Ватсон в середу, 29 березня, подовжив своє рішення щодо тимчасової заборони виконання антиміграційного указу президента країни Дональда Трампа в масштабах всієї країни. Ця заборона, згідно з новим рішенням суду, діятиме необмежено у часі, допоки триває судова суперечка навколо указу, пише DW.

Указ президента США, який посилює імміграційний режим для громадян ряду мусульманських держав та тимчасово призупиняє програму США щодо прийому біженців, був підписаний 6 березня та мав набрати чинності 16 березня. Проте за кілька годин до набуття документом чинності, 15 березня, його виконання було призупинене федеральним суддею у штаті Гаваї. 

Наступного дня, 16 березня, федеральний суд в Грінбелті (штат Меріленд) призупинив дію лише тих розділів указу Трампа, які накладали тимчасову заборону на в’їзд в країну громадян шести держав, де більшість населення становлять мусульмани: Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену.

Як повідомляє AP, адміністрація президента США Дональда Трампа закликала гавайський суд обмежити заборону виконання указу лише тією частиною, яка стосується заборони на в’їзд громадянам шести мусульманських країн, дозволивши призупинити програму щодо прийому біженців. Представник мін’юсту США апелював, що призупинення цієї програми жодним чином не впливає на штат Гаваї. Проте суддя Деррік Ватсон відкинув ці пропозиції, оскільки вони, на його думку, порушують першу поправку до конституції США, яка гарантує рівність усіх релігій.

Трамп підписав свій другий антиміграційний указ після того, як його попередній аналогічний указ був заблокований федеральним судом в Сіетлі (штат Вашингтон). Нова версія документа передбачала заборону на в’їзд до США протягом найближчих 90 днів громадян шести держав – Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену та припинення дії програми прийому біженців США протягом наступних 120 днів. У порівнянні з попереднім указом Трампа, з “чорного списку” країн був виключений Ірак, а також дозволений в’їзд до країни власникам Green Card – дозволів на проживання в Америці.

17 березня міністерство юстиції США подало апеляцію на вердикт федерального суду в Грінбелті (штат Меріленд).