Адміністрація Трампа запропонувала маштабне скорочення податків у США

Уряд президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа у середу, 26 квітня, анонсував обіцяну мільярдером податкову реформу, в ході якої пропонується скоротити рівень оподаткування корпорацій до 15 з 35 відсотків. 

Проект передбачає також зниження податків для громадян, йдеться в оприлюдненому Білим домом короткому описі проекту законодавчих змін, повідомляє DW.

Законодавство США передбачає, що лише Конгрес може затверджувати серйозні зміни до системи оподаткування. У парламенті привітали проект президента-республіканця як початкову точку для подальшої дискусії. 

За словами міністра фінансів Стіва Мнучіна, ухвалення документа “дасть поштовх економічному зростанню”, передає агентство новин dpa. До пропозицій адміністрації Трампа увійшло також послаблення регулювання ринків.

Якщо пропоновані зміни можуть збільшити дефіцит бюджету США на більше за ухвалений на 10 років показник, для підтримки законопроекту в Сенаті буде необхідно 60 голосів. Оскільки республіканців у ньому лише 52, то для цього буде потрібна підтримка ще щонайменше восьми демократів, зауважують оглядачі. 

Нагадаємо, останні масштабні зміни в податковому законодавстві США відбулися у 1986 році за адміністрації президента-республіканця Рональда Рейгана.