Американські ЗМІ повідомили про таємні зустрічі між США та Росією

У січні цього року за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів відбулася зустріч між засновником приватної американської охоронної компанії Blackwater Еріком Прінсом та представником Росії, наближеним до президента Володимира Путіна. 

Про це в понеділок, 3 квітня, повідомило видання Washington Post, пише DW. За даними видання, метою проведеної 11 січня зустрічі, було створення альтернативного таємного каналу зв’язку між Москвою та обраним президентом США Дональдом Трампом. Про це журналістам видання повідомили європейські, американські та арабські чиновники.

За наявною в журналістів інформацією, зустріч відбулася на Сейшельських островах 11 січня, тобто за 9 днів до інавгурації Трампа. Один з чиновників поінформував, що сама зустріч тривала два дні. ОАЕ погодились організувати зустріч почасти з надією умовити Кремль згорнути співпрацю з Тегераном, у тому числі й щодо Сирії, пише Washington Post.

Хоч активний прихильник Трампа Прінс формально не належав до передвиборчого штабу кандидата, але неназваним підданим Еміратів, що брали участь в організації зустрічі, він представився як неофіційний посланець обраного президента. Росіянина чиновники ОАЕ не ідентифікували.

Жодних коментарів

Епізод на Сейшелах, як заявили чиновники США, ретельно вивчає ФБР в рамках розслідування російського втручання в перебіг президентських виборів в Сполучених Штатах в 2016 році та ймовірних контактів оточення Путіна й Трампа. ФБР відмовилось коментувати цю інформацію.

Натомість речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що адміністрації президента США “нічого не відомо про такі зустрічі”, а Ерік Прінс не відігравав під час передачі влади Трампу жодної ролі. Офіційний представник самого Прінса назвав інформацію сфабрикованою та заявив, що ця зустріч “не мала жодного відношення до президента Трампа”. Крім того, сам Прінс має широкі ділові контакти в ОАЕ.

Як повідомили джерела в уряді виданню Washington Post, зустріч на Сейшелах координували з російськими урядовими чиновниками принц-наступник Абу Дабі шейх Мухаммад ібн Зайд аль-Нахаян та його брат, який обіймає пост радника з національної безпеки ОАЕ. 

2016 року принц також зустрічався з Володимиром Путіним та намагався схилити його до тіснішої співпраці з ОАЕ та Саудівською Аравією з метою ізолювати Іран. Посол ОАЕ в Вашингтоні відмовився коментувати цю інформацію.

ОАЕ та Росія вважали зустріч на Сейшелах продуктивною, але відмовились від подальших контактів між Прінсом та представниками Путіна через зростання політичного ризику, повідомили чиновники виданню Washington Post.