Бурштинова монополія на Поліссі: хто отримав і видавав незаконні дозволи. Відео

Без категорії

Бурштинова лихоманка поглинула Поліські райони та встановила там власні закони. За нелегальне право копати сонячне каміння старателі йдуть стінка на стінку, влаштовують перестрілки та перекривають дороги, передає канал 24.

В той час, коли в ВР працюють над узаконенням, на місцях питання вирішують власними силами. Обласні ради створюють комунальні підприємства. Попри те, Держгеонадра видали договори для приватних фірм на видобуток бурштину.

Депутати заявлять, що вони видані незаконно. 

“Звертаюсь до прокуратури, практично до всіх правоохоронних органів для того, щоб нарешті розслідувати цю справу: про незаконну видачу ліцензій на видобуток бурштину”, – зазначає нардеп Борислав Розеблат.

Ці дозволи стали несподіванкою і для житомирських чиновників, адже документи видані без їхнього дозволу. Дізнавшись про це, повстали і нелегальні копачі в Олевську, вони перекрили трасу міжнародного значення Київ – Ковель.

Спецдоговори отримали три фірми: “Райт Солюшн”, “Амбер Холдинг”, “Надра Галиччини”. Держгеонадра спростовують інформацію про незаконність видачі цих договорів.

“Мовчазну згоду” надало і Міністерство екології. Чому працівникам міністерства не вистачило 30 днів, щоб розглянути звернення Держгеонадр, дивіться у відео.