Ердоган назвав референдум в Туреччині історичним рішенням

Президент Туреччини вважає, що його країна реалізувала на референдумі “найважливішу реформу за свою історію”. Окрім того, він оголосив, що може винести на народне голосування питання смертної кари, передає DW.

Президент Турйеччини Реджеп Таїп Ердоган переконаний, що його країна ухвалила на референдумі”історичне рішення” та реалізувала “найважливішу реформу за свою історію”. Таку заяву він зробив увечері неділі, 16 квітня, виступаючи в Стамбулі.

“Уперше за свою історію Туреччина, відповідно до волі парламенту та народу, вирішила на користь такої важливої зміни. Вперше в історії (Турецької. – Ред.) Республіки, ми змінюємо нашу систему правління завдяки цивільній політиці”, – сказав Ердоган.

Президент додав, що за поправки до конституції було віддано 25 мільйонів голосів. За його даними, це на 1,3 мільйона більше, ніж голосів проти поправок, передає інформагенція Reuters.

Ердоган також оголосив, що невідкладно проведе переговори стосовно повернення смертної кари. Якщо ця ініціатива не матиме достатньої підтримки в парламенті, лідер Туреччини допускає винесення її на окремий референдум.Прихильники політики Ердогана ввечері 16 квітня у Стамбулі

Прем’єр: “Переможець – Туреччина

Виступаючи перед своїми прихильниками з балкону центрального офісу правлячої “Партії справедливості та розвитку” (AKP) в Анкарі, прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим проголосив перемогу на референдумі: “Президентська система, згідно з неофіційними результатами, була підтверджена голосами “за”. За словами політика, підсумки референдуму нікого не залишили у програші, а переможцем є Туреччина. “Це рішення, ухвалене народом. Це голосування відкрило нову сторінку в історії нашої демократії”, – цитує Їлдирима інформагенція AFP.

Згідно з попередніми підрахунками, на референдумі про внесення змін до конституції Туреччини 51,37 відсотка виборців проголосували “за”, а 48,63 відсотка – “проти” запропонованого владою проекту. Такі дані наводить державна турецька інформаційна агенція Anadolu за результатами підрахунку 99,45 відсотка бюлетенів.