Потіївська територіальна громада відремонтувала дитсадок власними силами. Фото

Без категорії

На Житомирщині в рамках реформи децентралізації створено 32 об’єднані територіальні громади. Потіївська об’єднана територіальна громада була створена у 2015 році. 

Навколо неї об’єдналося 24 населених пункти Радомишльського району, де живе понад три з половиною тисячі чоловік. Потіївська ОТГ за чисельністю населення – одна із найменших на Житомирщині. 

“Зараз на території громади проживає понад 3 700 чоловік, до того ж це – сільське населення. Не зважаючи на це, громада сама себе фінансово утримує і розподіляє кошти за всіма необхідними соціальними напрямками”, – каже голова Потіївської ОТГ Володимир Майструк.

«Об’єднання ми робили для того, щоб наблизити владу до людей, щоб все-таки ті, хто проживають в нашій ОТГ, мали доступ не за 60 км до закладів, які їх мають забезпечити, а були максимально наближені. Це перше. Друге: ті кошти, які надходять в бюджет ОТГ, ми самі, депутати нашого корпусу розподіляють і вирішують, де вони сьогодні найнеобхідніші. Не так, як раніше, що в нас не питаючи, направляли кошти куди заманеться. За минулий 2016 рік у нас всі своєчасно отримували зарплати, діти оздоровлювалися, їздили і в Трускавець, і в Київ, і в Житомир. Ми плануємо зробити центр для надання адміністративних послуг. Треба також знайти кошти для ремонту цього приміщення, аби люди не їздили далеко і вирішували всі питання тут на місці», – розповів журналістам Володимир Майструк.

За словами Володимира Майструка, створення ОТГ не вплинуло на безробіття працівників сільрад тих населених пунктів, які об’єдналися.

«Коли ми об’єдналися, жоден працівник, який працював у тих сільрадах, не залишився без роботи. Ми всіх повернули сюди, хто пішов у земельний відділ, хто в економічний, але всі залишилися на роботі», – Майструк. 

Об’єднана громада виділила гроші на капітальний ремонт Потіївського дитячого садочку – 3 мільйони 600 тисяч гривень. Завідуюча садочку Людмила Корольчук каже – тепер їхній невеликий дошкільний заклад нічим не поступається житомирським дитсадкам.

«Я, як завідуюча, задоволена тим, що ми об’єдналися у громаду. За 3 млн 600 тисяч гривень ми зробили ремонт – тепер у нас зовсім інша стеля, підлога, ми зробили санвузли, поклали плитку в кухні, замінили двері. Всього у нас в садочку виховуються 45 діток у трьох вікових групах – молодшій, середній та старшій”, – Людмила Майструк

Сім місяців тому за кошти громади придбали спеціалізований пожежний автомобіль. Площа території громади становить 285 км² і на цю всю територію 30 років не було жодної пожежної машини. Раніше МНС-ники їхали на пожежу із Радомишля, а до найвіддаленішого населеного пункту ОТГ відстань – 60 км, тому машина приїжджала лише скласти протокол і зафіксувати випадок пожежі. Зараз працівники можуть вчасно приїхати і ліквідувати вогонь.

Бюджет громад наповнюється за рахунок державної субвенції, а також за рахунок акцизного податку, плати за землю та земельного податку. Однією із переваг утворення громади в Потіївці називають повернення 60% податку на доходи громадян – 60% податку повертається в бюджет ОТГ.

Виконавчий директор Житомирського відділення Асоціації Міст України Тетяна Кухарська особисто зустрічається із головами ОТГ, аби надавати їм інформаційну, організаційну та консультативно-експертну допомогу.

«Ми займаємося підтримкою вже створених територіальних громад і опікуємось громадами, які тільки-тільки для себе обирають шлях створення громади. Ми надаємо всіляку допомогу з різних питань, все, що стосується органів місцевого самоврядування. Сьогодні це – не перевірка, не інспекція, а дружній прес-тур. Такі громади, як Потіївська, – маленькі, але навіть така громада за відносно невеликий проміжок часу має, чим похвалитися», – каже Тетяна Кухарська, виконавчий директор Житомирського відділення Асоціації міст України.

Автор – Наталія Дехтієвська