Про житомирські тротуари із зали суду

Відбулося чергове слухання по справі за позовом львівської компанії ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» до Житомирської міської ради.

Сторони неодноразово заявляли про намір укласти мирову угоду. Саме з цієї причини слухання справи переносили декілька разів. Нарешті 24 квітня справу почали розглядати.

В ході судового розгляду стало зрозуміло, що у ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» не лише некомпетентні будівельники, а й юристи, які не знають процесуального кодексу. Намагалися забрати свій позов під час розгляду справи. Суд декілька разів просив зіслатися на норму, за якою таку дію можливо зробити. Навіть зробив перерву, щоб представник ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» змогли підготуватися. Але вони так і не змогли зіслатися на таку норму.

Хочу наголосити, що саме на початку розгляду справи позивач відразу захотів забрати позов! Зі сторони виглядає дивно. В чому ж причина такої поведінки ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія»?

Під час розгляду справи представники позивача так і не спромоглися підтримати позовні вимоги. Не змогли надати документів про підтвердження заборгованості міської ради перед ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія», виконаних роботів тощо. Обидві сторони прийшли до суду (ВЖЕ НЕ ВПЕРШЕ) не готовими до процесу та без документів, які суд намагається отримати від сторін вже другий місяць.

ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» надало клопотання про зменшення позовних вимог на 1,1 млн грн – з 1,4 млн грн до 279 тис. грн.

Нагадаю, що 3 квітня був підписаний ще один акт виконаних робіт, а 4 квітня львів’яни оперативно отримали кошти на свій рахунок https://goo.gl/Gojf7N

Суд був досить цікавим, без посмішки слухати виступи ораторів з міської ради та ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» було неможливо.

Знаєте, що відповів представник міської ради у суді? Він виявився не готовим до того, що сума позовної заяви зменшилася.

А знаєте, що відповів представник міської ради у суді на питання суду, чому решту коштів місто не виплачує підряднику? Жодної фрази про якість робіт і терміни виконання не прозвучало.

Це суд! І такі речі потрібно чимось підтверджувати. Наприклад, експертизою робіт або іншою діяльністю. Але ж де там! За 7 місяців ніхто з чиновників не спромігся зробити хоча б щось.

Представник міської ради почала розповідати, що, виявляється, договір діє і досі, що про заборгованість мови йти не може. І найцікавіше. Виявляється, місто не може заплатити кошти підряднику, бо акти виконаних робіт не відповідають закону про бухгалтерський облік. На частині актів виконаних робіт є підписи без зазначення осіб та посад. Ви таке можете уявити? Кошти перераховувалися компанії відповідно до документів, які невідомо хто підписував.

Так, друзі, саме таких чиновників ми утримуємо за наші податки!

На запитання суду чому представники міської ради минулі рази казали, що готові укласти мирову угоду, але так її і не уклали, представник міської ради сказала: «Угоду не уклали, бо один день ми миримося, а іншого вже ні». Постає запитання: чиї інтереси відстоює цей представник у суді?

А тепер про найголовніше. Судовий позов ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» – це відволікання уваги та прикриття для чиновників, щоб ще відмити бюджетних грошей.

ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» вже котре судове засідання поспіль не може надати жодних доказів своїх позовних вимог. І ця справа розвалилася б у суді. Саме тому представники позивача кожне судове засідання переносили та намагалися укласти мирову, бо знали, що в ході судового процесу шансів стягнути кошти з міста вони не мають. Хоча з такими представниками інтересів міської ради у суді – все може бути.

Останній акт виконаних робіт був підписаний 3 квітня (вже тоді, коли справа розглядалася декілька місяців у суді). Саме за цим актом було здійснено проплату в розмірі 1,1 млн грн, яку ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» визнало як частину боргу, який хотіли стягнути через суд. Отже, на момент подачі судового позову, вони не мали жодних доказів заборгованості (адже підписаного акту робіт не було).

Судовий позов – це звичайний привід або легалізувати частину коштів, або маніпулювати довірою/некомпетентністю окремих чиновників, які знову перерахували компанії 1,1 млн грн бюджетних коштів.

Наступний розгляд через декілька днів. З кожним днем з’являються нові і нові деталі. Ті, хто думають, що все минеться, зовсім скоро зрозуміють, що для них це так просто з рук не зійде.

Микола Череднік