Протести у Росії: рейтинг Медведєва впав, Навального – на пікові

Антикорупційні мітинги в Росії, які пройшли 26 березня на заклик російського опозиціонера Олексія Навального, підтримують 38 відсотків росіян, не схвалюють їх 39 відсотків. Про це свідчать дані опитування російського “Левада-центру”, опубліковані газетою “Вєдомості” у четвер, 6 квітня, пише DW.

Загалом серед опитаних росіян “добре знають” чи “бодай щось чули” про акції протесту більше 60 відсотків осіб.

З них на питання про можливі мотиви учасників протестів 26 березня 38 відсотків респондентів сказали про незадоволення станом справ у країні та політикою влади, 36 відсотків – обурення корупцією. Майже кожен четвертий опитаний вважає, що мітингувальники отримали за акцію протесту гроші. 22 відсотки респондентів заявили, що учасники акцій намагались висловити протест, 16 відсотків пояснили дії тих, хто вийшов на вулиці, зацікавленністю, допитливістю та тим, що вони прийшли на демонстрацію за компанію. Лише 12 відсотків зазначили, що люди брали участь у мітингах, оскільки підтримують Навального. Обрати можна було кілька відповідей.

Рейтинг Медведєва впав, Навального – на пікові

Соціологи “Левада-центру” також оновили показники рейтингів ключових політиків Росії. Схвалення діяльності прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, головного фігуранта розслідування Навального під назвою “Він вам не Дімон”, впали на 10 відсотків, уряду – на шість відсотків. Водночас впізнаваність голови “Фонду боротьби з корупцією” Навального зросла до максимуму – його знають 55 відсотків опитаних проти шести відсотків у квітні 2011 року.

Опозиціонера, який оголосив про свої президентські амбіції, на виборах готові підтримати 10 відсотків опитаних порівняно із двома відсотками шість років тому. Показники ж схвалення діяльності президента Володимира Путіна стабільні – після анексії Криму в березні 2014 року вони не опускаються нижче 80 відсотків.