Ігор Гундич: Ми забезпечимо всі умови, щоб агропідприємства сплачували податки у Житомирській області

37 сільськогосподарських підприємств працюють на території Житомирщини, але зареєстровані на території інших областей, куди сплачують податки.

Забезпечити необхідні умови та підтримку аграріям пообіцяв голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич 18 травня, на нараді з такими підприємцями.

«За підрахунками близько 25 мільйонів гривень щороку йде за межі області від наших підприємців, які зареєстровані на території інших областей. Законодавчі можливості для сплати податків тут, на Житомирщині, є. Потрібно тільки бажання. Я готовий з кожним зустрітися і проговорити це питання, посприяти, де необхідно, але щоб ці податки залишалися у Житомирській області», – зазначив Ігор Гундич.

За результатами наради голова ОДА дав доручення управлінню агропромислового розвитку та департаменту фінансів ОДА спільно з фіскальною службою за тиждень підготувати пропозиції та шляхи вирішення зазначеного питання.

Зі 180 інвестиційних підприємств, які здійснюють господарську діяльність на території області, лише 143 зареєстровані та сплачують податки у області. 37 компаній зареєстровані в інших регіонах, куди відповідно надходить облік вирощеної продукції та сплачуються податки. В Києві та Київській області зареєстровано 22 підприємства, у Вінницькій області зареєстровано 5 підприємств, у Дніпропетровській області 3 підприємства, у м. Запоріжжі – 2, у Хмельницькій, Рівненській, Кіровоградській, Миколаївській і Черкаській по одному підприємству.