Трамп хоче, щоб Україна отримувала кредити, а не допомогу – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп має намір внести бюдженті пропозиції, згідно з яким низці країн, в тому числі Україні, замість безоплатної військової допомоги надавали би кредити. 

Про це в неділю, 21 травня, повідомляє сайт MarketWatch, який входить до медіагрупи Dow Jones, до якої входить також газета The Wall Street Journal (WSJ)., пише DW.

За даними видання, тим країнам – союзникам США, яких може торкнутися пропозиція Білого дому, адміністрація президента пропонує видавати не гранти, а кредити, які ці країни повинні будуть витратити на відповідні закупівлі у військовій галузі в США.

Ідеться про кошти, які розподіляються Державним департаментом країни. Крім України, це можуть бути такі країни, як Пакистан, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни і В’єтнам. Пропозиції Білого дому мають бути представлені в вівторок, 23 травня, після чого їх лише почнуть обговорювати в Конгресі.

Бюджетні пропозиції адміністрації Трампа, за даними видання, пропонуватимуть зберегти видачу безоплатних військових грантів Ізраїлю, який є найбільшим одержувачем військової допомоги США, Єгипту і Йорданії. 

Досі щороку на надання безоплатної військової допомоги у рамках програми безпекової підтримки Держдепартаменту Вашингтон витрачав близько 6 мільярдів доларів.

Як повідомлялося, на початку травня у Конгресі США схвалили компромісний бюджет на 2017 фінансовий рік, який в Штатах завершується у вересні. Ним передбачено виділення 560 мільйонів доларів на підтримку України. З цих коштів 150 мільйонів мають бути надані за лінією Пентагону для військової допомоги Києву, зокрема – для підготовки українських військових, надання оборонного летального озброєння, логістичної допомоги, надання інформації американських спецслужб українській армії тощо. Решта, 410 мільйонів, мають бути виділені на підтримку України за лінією Державного департаменту.