В Україні чиновники отримуватимуть посвідчення про володіння державною мовою

Уряд затвердив Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою.

Про це повідомляє ЗІК.

Згідно з постановою №301 від 26 квітня, яка опублікована на сайті уряду, послуги з проведення атестації та видачі за її результатами посвідчення про вільне володіння українською будуть платними і їх здійснюватимуть виші, які готують спеціалістів у сфері публічного управління й адміністрування.

Для цього при навчальних закладах створять атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю Філологія, при цьому один з них повинен мати ступінь не нижче доктора філософії.

Сама ж атестація складається з письмової (тест та переказ тексту, який стосується публічного управління) і усної (ділова розмова на заданий сценарій і повідомлення-презентація на певну тему) частин.

Вільне володіння державною мовою без здачі атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отримано після 2000 року) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою «відмінно» за українську мову або за спеціальністю філологія. Посвідчення про володіння державною мовою діятиме безстроково.