У Польщі ексгумовано 33-тю жертву авіакастрофи під Смоленськом

У четвер у Варшаві ексгумовано 33-ю жертву Смоленської катастрофи – колишнього голову Бюро національної безпеки Польщі Владислава Стасяка.

Про це інформує Укрінформ.

Про це поінформувала речник Національної прокуратури Ева Бялік.

Це остання жертва, ексгумація якої відбулася у червні. Надалі – двомісячна перерва, а з вересня до кінця року прокуратура планує провести ще 26 вилучень останків жертв катастрофи з поховань. Цей процес має завершитися у квітні 2018 року.

Як повідомлялося, у трунах багатьох загиблих виявлено фрагменти тіл кількох людей. Зокрема, у труні екс-президента Лєха Качинського було виявлено фрагменти тіл ще двох людей.

Нещодавно лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський з цього приводу заявив, що ексгумації жертв Смоленської катастрофи показують “безмірність варварства росіян та колишньої польської влади”.

Торік у червні Національна прокуратура Польщі розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Лєха та Марії Качинських.

Біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії, де вони перевірятимуться на предмет наявності вибухових речовин.

10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак із президентом Польщі Лєхом Качиньським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту урядового Ту-154М.