До Конгресу США вперше внесли проект резолюції про імпічмент Трампа

Депутат Конгресу Сполучених Штатів Америки від Демократичної партії Бред Шерман у середу, 12 липня, вніс до Палати представників проект резолюції про імпічмент президента США Дональда Трампа, пише DW. Документ на чотирьох сторінках за авторством Шермана має на меті запустити процедуру імпічменту Трампа “за тяжкі злочини та правопорушення”.

“Ми починаємо докладати зусилля з метою підштовхнути юридичний комітет Палати представників провести слухання з питання про перешкоджання правосуддю і російського втручання в наші вибори”, – наголошується в заяві Шермана, оприлюдненій на його офіційному сайті.

Шерман зазначив, що спроба перешкодити розслідуванню щодо радника з національної безпеки Майкла Флінна, а також розмова і подальше звільнення директора Федерального бюро розслідувань (ФБР) Джеймса Комі можна розцінити як перешкоджання правосуддю. 

Він вказав, що його заявка – лише “перший крок дуже довгого шляху”. 

“Але якщо імпульсивна некомпетентність продовжиться, то в кінцевому підсумку – через багато місяців – республіканці приєднаються до ініціативи щодо імпічменту”, – заявив Шерман.

Це перший випадок висунення подібного звинувачення з метою імпічменту Трампа. Оскільки більшість у Палаті представників та у Сенаті США нині належить Республіканській партії, то перспективи схвалення такої ініціативи поки що є вкрай невисокими.