Нардеп Розенблат повідомив про нову медичну техніку, яку отримають житомирські лікарні

До кінця цього року лікарні Житомира отримають нове медичне обладнання, вартістю 16 мільйонів гривень. Ці кошти – субвенція з державного бюджету України, яку місто отримає за ініціативи народного депутата України Борислава Розенблата. 

Про це повідомляють в прес-службі нардепа.

Нещодавно він повідомив, що Уряд затвердив допомог у — 6 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток Житомира. 12 липня Кабінет міністрів України затвердив виділення ще 10 мільйонів гривень.

«Маю приємну звістку, що за моїм поданням, Уряд черговий раз надав 10 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток нашого міста! Ці кошти, відповідно до нашої спільної стратегії з міською владою, підуть на переобладнання наших медичних закладів. Минулого року ми вже змінили приймальні відділення наших міських лікарень, а цього року нашим завданням є заміна більш складного обладнання. Це рентген-апарати, операційні прилади, оновлення пологового відділення та інша нова і сучасна медтехніка», – зазначив Борислав Розенблат.

Марія Місюрова, начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради, розповіла, що з 16 мільйонів гривень державної субвенції місто вже отримало 3,5 мільйони.

«Протидія онкологічним захворюванням та розвиток малоінвазивної хірургії — в пріоритеті. Цього року міські лікарні знову отримають необхідну медтехніку: три рентген-апарати, наркозно-дихальні апарати, відеоендоскопічна система, електричний хірургічний пристрій, кардіомонітори, кольпоскопи, кардіографи. Наше місто потребує сучасної медтехніки і невдовзі вона у нас буде», — зазначила Марія Місюрова.

«Розуміючи, що за медичною реформою, наші міські лікарні стають автономними закладами, а сучасне обладнання вже десятиріччями не закуповувалось, вважаю це правильним рішенням! Я знаю, що більшість техніки у міських лікарнях просто морально застаріла. Звісно, в місті працюють багато досвідчених лікарів, як кажуть «лікарі від Бога», але ж деяким рентгенівським діагностичним апаратам по 30 і більше років! Наскільки якісною може бути така діагностика? Тому поки є можливість допомогти житомирянам у цій сфері – це треба робити. Адже життя і здоров’я людини – це найдорожче у світі!», – наголосив народний депутат України Борислав Розенблат.

Загалом, цьогоріч за ініціативи Борислава Розенблата, медзаклади Житомира отримають близько 20 мільйонів гривень субвенції. 2016 року, за сприяння народного депутата, до бюджету Житомира спрямували 20 мільйонів гривень. З них 15 мільйонів витратили на закупівлю медичного обладнання для Центральної міської лікарні №1, Центральної міської лікарні №2 та Центральної міської дитячої лікарні.