Президентом Індії став недоторканий націоналіст

Новим президентом Індії обрано індуїстського націоналістичного лідера Рама Натха Ковінда.

71-річного представника правлячої партії Бхаратія джаната проголосували майже дві третини депутатів індійського парламенту і законодавчих органів її штатів, повідомив голова виборчої комісії Ануп Мішра 20 липня, за результатами голосування, що відбулося 17 липня.

Про це пише Deutsche Welle, інформує Громадське.

Колишній губернатор штату Біхар Ковінд здобув перемогу над кандидатом від опозиції 72-річною Мейрою Кумар — першою в Індії жінкою, яка обійняла пост голови нижньої палати індійського парламенту.

Обидва кандидати є представниками касти недоторканних (далітів), яка в традиційному індуїзмі вважається нижчою.


71-річний Ковінд став другим президентом-“недоторканним” в індійській історії: першим був Кочеріл Раман Нараянан, який обіймав цю посаду з 1997-го до 2002 року.

Главу республіки обирає на п’ять років колегія вибірників, до складу якої входять члени національного парламенту, а також законодавчих зборів штатів.

Функції президента переважно представницькі – реальною владою в Індії володіє прем’єр-міністр. Однак президент формально затверджує рішення уряду. Окрім того, він відіграє важливу роль у періоди нерідких політичних криз і є головнокомандувачем збройних сил.

Касти недоторканних, яких у сучасній Індії політкоректно називають далітами (“пригнобленими”) або “списочними” (тобто членами каст, занесених до особливого урядового списку), у традиційному індуїзмі вважають нижчими. Багато хто у країні вірить, що дотик до їхніх представників може осквернити.

Із ухваленням у 1950 році конституції всі станові привілеї були скасовані, але на ділі кастові забобони залишаються однією з найсерйозніших проблем Індії. Наразі, згідно з офіційними даними, у країні проживає приблизно 17,7% далітів, або понад 200 млн осіб.

Рам Натх Ковінд є ветераном «Національного добровольчого корпусу» – індуїстської організації, яку звинувачували в розпалюванні релігійної ненависті до мусульман.