Теплові лічильники мають бути у 75% будинках до кінця року – Гундич

Встановлення теплових лічильників у 75% будинках до кінця 2017 року – це пріоритет як голів РДА, так і міських голів. Тому маємо спільно спрацювати, аби виконати завдання Прем’єр-міністра України.

На цьому наголосив голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич під час наради з питань встановлення приладів обліку теплової енергії в житловому фонді сьогодні, 19 липня, повідомляють в ОДА.

«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив Житомирській області чітке завдання – 75% будинків до кінця року мають бути обладнані лічильниками теплової енергії. Це один із моїх пріоритетів і для вас теж має бути на першому місці в роботі. Вже пройшов місяць і від кожного керівника міста й району я хочу почути, що змінилося. Адже тільки до м. Новоград-Волинський у мене немає претензій – на 100% лічильниками забезпечені всі багатоквартирні будинки. Від вас сьогодні я хочу чути конкретику. А це – графіки та механізми, за яких ми вийдемо на показник 75%», – зазначив Ігор Гундич.

Міські голови прозвітували про те, на скільки відсотків будинки оснащені засобами обліку теплової енергії.

Так, у м. Житомир встановлено 195 лічильників (21,8%) при необхідності 893 од.. До 21 жовтня заплановано встановити 528 вузлів обліку (58%) – 469 лічильників за кошти місцевого бюджету на 7,1 млн грн, 59 ІТП по програмі SECО.

Бердичівський міський голова Василь Мазур зазначив, що у місті вже встановлено 43 лічильника (27,6%) при необхідності 156 од. І до кінця року заплановано обладнати будинки ще 34 лічильниками за кошти місцевого бюджету 1,2 млн грн і вийти на показник 75%.

У м. Малин встановлено 5 лічильників (41,7%) при необхідності 12 од. А в м. Коростень – 107 лічильників (40,5%) при необхідності 264 од. До кінця року заплановано встановити 112 лічильників, показник в загальній сумі складе 80%.

Проблемними залишаються смт Новогуйвинське – встановлено 10 лічильників (38,5%) при необхідності 26 од., та смт Озерне, де встановлено лише 4 лічильника (12,1%) при необхідності 33 од.

Ігор Гундич не задоволений темпами встановлення лічильників у Житомирському районі: «Мене не влаштовує показник у 63%. Мене влаштовує тільки 75%».

Підсумовуючи нараду, керівник ОДА акцентував увагу керівників районів та міст на тому, що все зафіксовано у протоколі: «Ви маєте вписуватись в ті графіки та відсотки, які були озвучені сьогодні. Крім цього, потрібно скласти місячні графіки встановлення лічильників, аби ми бачили динаміку виконання цього завдання».