У США впровадять механізм української системи публічних ProZorro


Можливості та потенціал української системи ProZorro покладуть в основу створення аналогічної системи державних закупівель в США. 

Про це повідомив директор Науково-дослідного інституту державного управління і менеджменту (США) Олександру Ромен в ході круглого столу «Державні закупівлі: практики та можливості співпраці України та США», що відбувся 6 липня в УСПП, повідомляють у прес-службі системи.

Участник системы ProZorro – dzo, государственный портал закупок.

За словами Олександру Ромена, в США не існує єдиної системи держзакупівель (ДЗ) аналогічної ProZorro. 

«На кожному з трьох рівнів – муніципальному, рівні штатів та федеральному рівні – діють різні агентства та механізми держзакупівель. У результаті потенційним постачальникам товарів та послуг державі не просто побачити весь комплекс заявок щодо держзакупівель, адже вони розпорошені по сотнях і навіть тисячах сайтів, – зазначив пан Ромен, – Саме тому США зацікавлені в створенні єдиної системи державних закупівель аналогічну українській електронній системі, в якій весь бізнес бачить всі тендери всіх держструктур».

Як стало відомо, в США вже створена робоча група, яка розроблятиме єдину систему моніторингу оголошених тендерів по всіх містах, штатах та федеральних органах США, що буде об’єднана на одному сайті. Це дозволить покупцям – держструктурам – зміцнити імідж прозорості та отримати більш низькі ціни за рахунок участі в тендерах більшої кількості учасників, а продавцям – бізнесу – розширити коло споживачів та обсяги збуту, особливо в сфері малого та середнього підприємництва.

«В Україні малий та середній бізнес отримав можливість брати участь в тендерах держзакупівель по всій країні, – резюмував Олександру Ромен, – У результаті бізнес отримав нові імпульси для розвитку, адже він бачить і може взяти участь в тендерах по всій країні».