Росія збирається змиритися з санкціями і зберегти статус-кво на Донбасі, – спецпредставник США в Україні

Нинішня ситуація вказує на те, що Росія збирається змиритися з санкціями і зберегти статус-кво на Донбасі, заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю британському виданню The Financial Times у неділю, 27 серпня, пише DW.

“Однак я не вважаю, що це може привести до чогось доброго. Ситуація, за якої Росія заморожує свої дипломатичні та економічні відносини, – явно не те, чого вона може прагнути”, – зазначив він.

Спецпредставник зазначив, що на даний момент конфлікт в Україні лише загострюється, і без будь-яких дій “все буде ставати лише гірше”.

Невирішений конфлікт на Донбасі, на його думку, зокрема не дасть налагодитися відносинам між РФ та США. Таким чином Волкер визнав, що надії РФ на зближення зі США за президентства Дональда Трампа – безпідставні, зазначає видання.

Російсько-американські відносини важливі, але вони будуть кульгати “до вирішення проблеми в Україні”, – заявив спецпредставник. 

Волкер також визнав, що американська влада “серйозно розмірковує” над зміною своєї позиції щодо постачання Києву летального зброї. Однак це рішення, за його словами, може ухвалити тільки сам президент.