Житомирському губернатору не сподобалось, як роблять ремонт школи в області і він вирішив внести корективи

В рамках робочої поїздки до Любарського району  22 серпня голова ОДА Ігор Гундич оглянув приміщення Липненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, термосанація якої запланована до кінця 2017 року. Про це повідомляють в прес-службі ОДА.

Голова ОДА одразу ж на місці дав доручення внести корективи в проект. Зокрема, це стосується зовнішнього вигляду школи після утеплення. Школа має бути на вигляд такою, щоб до неї хотіли ходити діти, каже Гундич.

«З Державного фонду регіонального розвитку на термосанацію Липненської опорної школи у 2017 році виділено більше 2,5 млн грн, з районного бюджету виділяється 1,1 млн грн. Після тендерних процедур приступаємо до виконання робіт, які повинні бути проведені вчасно та якісно. Я обов’язково буду це контролювати. Для цього сьогодні я тут – щоб побачити, як виглядає школа «до» і як виглядатиме вона «після». А голова Любарської РДА має 2 рази в тиждень перевіряти об’єкт та доповідати про хід реконструкції. І думаю, що вже найближчим часом цей заклад ми не впізнаємо», – зазначив Ігор Гундич.

Також голова ОДА наголосив на тому, що в будь-якій справі головне – комплексний підхід: «Є котельня, зрозуміло, що школу потрібно утеплити, замінити вікна, перекрити дах. На наступний рік ми будемо змінювати внутрішній простір. Так як цей об’єкт – перехідний, то впевнений, що в кінці 2018 року ми побачимо не тільки гарний фасад, а й зміни у всередині закладу. Даю райдержадміністрації доручення – за той час поки ми будемо утеплювати школу, можна внести зміни в проект так, щоб ця школа мала яскравіший та більш привабливий вигляд. Аби діти хотіли отримувати знання із задоволенням, а вчителі – ефективно працювати в такому гарному закладі».

Цьогоріч 34 проекти в області реалізуються за підтримки ДФРР та за сприяння Мінрегіонбуду. Липненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, яка є опорною в Любарському районі, – одна із них.

Проектом передбачено утеплення стін приміщення та заміни частини вікон на енергозберігаючі, заміна покрівлі школи. На це в 2017 році спрямовується понад 3,6 млн грн із коштів ДФРР у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Крім цього, школа цього року переведена на альтернативне паливо – 1,2 млн грн спрямовано на встановлення твердопаливного котла.

Ігор Гундич акцентував на тому, що на Житомирщині всі розуміють, що таке енергонезалежність та енергоефективність: «Сьогодні в області вже 68% котелень закладів освіти переведено на альтернативу. В опаленні закладів освіти половини районів області (у 12 із 23 районів) не використовується газ. В наступному році ставимо планку – твердопаливні котли встановити у 80% освітніх закладів Житомирщини».

Нагадаємо, що Ігор Гундич в рамках робочої поїздки до Любарського району 22 серпня оглянув соціальні об’єкти, які будуються та реконструюються за кошти Державного фонду регіонального розвитку, та ознайомився із роботою бюджетоутворюючих підприємств району.