Житомирське ТТУ за 1,2 мільйони придбало 80 тисяч карток для оплати проїзду

КП “Житомирське трамвайне-тролейбусне управління” Житомирської міської ради 29 вересня уклало Договір на постачання карток для оплати проїзду.

Про це сьогодні йдеться в системі Прозоро.

Договір уклали з київським ТОВ “Сімбол Системс”. Ціна карток – 1 млн 287 тис грн з ПДВ.

Придбали:

“Пластикові картки для автоматизованої системи оплати за проїзд” (безконтактні неперсоналізовані картки) – 30 тис шт.

“Пластикові картки для автоматизованої системи оплати за проїзд” (безконтактні персоналізовані картки) – 50 тис шт.

Інших учасників не було.

В ТТУ це пояснють так: «25 жовтня 2016 р. по підсумках відкритих торгів КП ЖТТУ був укладений договір с ТОВ «ГЕКСАГОН-УКРАЇНА» на постачання автоматизованої системи оплати за проїзд – АСОП. По цьому договору підприємству було поставлено (згідно специфікації): серверне обладнання, валідатори мобільні та стаціонарні, виносний зчитувач карт, програмне забезпечення та картки. Обладнання та програмне забезпечення для ініціалізації пластикових карток до комплекту поставки не входило. 

При ініціалізації транспортних карток відбувається шифрування (відповідно до ISO/IEC 18033-3) та підписання даних (відповідно до ISO/IEC 9797-1:1999), що зберігаються на картці. Для того щоб виготовлена транспортна картка була сумісною з існуючою АСОП (функціонувала в межах вже існуючої АСОП) вона повинна бути ініціалізована за параметрами шифрування і підписання даних існуючої АСОП. Відповідно до листа №243/17 від 22.08.2017 р. від ДП «УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ» виключне право (виключну ліцензію) на програмне забезпечення для ініціалізації карт (Ліцензійний договір №4/ПЗ-01/2016 від 12.07.2016 р.) для АСОП Житомира має ТОВ «Сімбол Системс» (перейменована назва ТОВ «ГЕКСАГОН-УКРАЇНА») (ід. код 36038437). 

Таким чином технічну можливість ініцалізації карток з існуючою АСОП (запису на безконтактну картку відповідно зашифрованого і підписаного транспортного додатку) має лише компанія ТОВ «Сімбол Системс» – компанія-постачальник комплексу АСОП. В зв’язку з вищенаведеним, для забезпечення сумісності предмету закупівлі «Пластикові карти для автоматизованої системи оплати за проїзд» з існуючої системою АСОП, КП ЖТТУ має підстави відповідно до пункту 5 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням) розпочати переговорну процедуру закупівлі щодо предмету закупівлі «Пластикові карти для автоматизованої системи оплати за проїзд» з ТОВ «СІМБОЛ СИСТЕМС».

Нагадаємо, депутати виділили 11 мільйонів на додаткові валідатори для ТТУ та маршрутчиків.