У Житомирській області можна вирощувати біомасу, яка замінить російський газ, – голова Держенергоефективності

Енергетичні культури як джерело біомаси для виробництва енергії вже давно використовують у провідних країнах ЄС. На сьогодні, в Україні є близько 4 млн га малородючих земель, які за словами експертів варто задіяти під енергокультури.

На думку Сергія Савчука, голови Держенергоефективності вирощувати енергоефективні культури можна в Київській, Житомирській, Чернігівській та Львівській областях. Про це пише видання “СуперАгроном”.

“За оцінками експертів, використання енергокультур в енергетичних цілях, при врожайності 11,5 млн тонн з 1 млн га, допоможе щорічно заощаджувати близько 5,5 млрд м3 газу. Якщо охопити весь потенціал — 4 млн га цих культур, то обсяг заміщення газу сягне 20 млрд м3, а це 2/3 потреб країни в газопостачанні”, – зазначає Савчук.

На сьогоднішній день, успішний приклад вирощування енергетичної верби в Україні є компанія “Салікс Енерджі”. Площа плантацій складає 1,7 тис. га, урожайність — 34 тис. т/рік, а заміщення газу — 10 млн м3 газу/рік. Крім цього, енергетичні тополі вирощують на Львівщині та Житомирщині.

Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України також акцентував увагу на тому, що для прискорення розвитку біоенергетики потрібно значною мірою використовувати аграрну біомасу та енергетичні культури.

Розвинути цей сектор допоможе створення електронної платформи торгівлі біопаливом. Для цього Держенергоефективності спільно з БАУ розробляє законодавчу базу.