ВССУ залишив у в’язниці житомирського екс-міліціонера, який на автівці вбив 15-річного хлопця

Доводи прокуратури Житомирської області щодо призначення реального покарання колишньому поліцейському, який у стані алкогольного сп’яніння скоїв дорожньо-транспортну подію, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ визнав обґрунтованими. 

Ухвалою суду залишено у силі вирок апеляційної інстанції – позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк 3 роки. Про це повідомляють в обласній прокуратурі.

Йдеться про те, що колишній інспектор Андрушівського відділення поліції, у передноворічну ніч 2016 року, керуючи власним автомобілем у стані алкогольного сп’яніння у с. Стара Котельня Андрушівського району, скоїв наїзд на 15-річного місцевого жителя, який від отриманих травм помер.

Вироком Попільнянського районного суду екс-поліцейського визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху,щоспричинило смерть потерпілого) КК України та призначено покарання – 4 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки.

Прокуратура області, вважаючи таке покарання несправедливим через мякість, оскаржила вирок першої інстанції в апеляційному суді Житомирської області, яким призначено реальне покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк 3 роки.

Сторона захисту, у свою чергу, на вирок апеляційного суду подала касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Однак ухвалою суду касаційної інстанції скаргу залишено без задоволення.

Натомість підтримано правову позицію прокуратури щодо призначення винуватцю ДТП справедливого покарання у виді позбавлення волі та залишено у силі вирок апеляційного суду.

У зв’язку з цим засуджений доставлений у Житомирську установу виконання покарань № 8.