​Третину усієї заготовленої деревини в Баранівському держлісгоспі переробляють у власному цеху переробки

Без категорії

Третину усієї заготовленої деревини в Баранівському держлісгоспі переробляють у власному цеху переробки.

При цьому частка реалізації продукції деревопереробки в загальній реалізації зросла з 30% до 46%.

Нині підприємство має великі обсяги низькосортної деревини – це лісоматеріали, які втратили свою якість в результаті масового всихання деревостанів. З неї виготовляють заготовки для європіддонів, які нині успішно реалізуються.

«Для підвищення якості продукції, – зазначає директор лісгоспу Анатолій Остудімов, – в минулому році закуплено та впроваджено ще одну сушильну камеру потужністю 100 куб. м за 1 цикл. Її впровадження дозволило підприємству збільшити кількість висушеної деревини на 42%. В результаті зросли і надходження від її реалізації, адже попит на таку продукцію значно кращий, та й ціни вигідніші.»

Для забезпечення безперебійної роботи сушильного господарства в підприємстві провели модернізацію котелень, замінили старі котли та додатково встановили ще один. Вони працюють на відходах лісопилення.

90% переробленої продукції підприємство відправляє на експорт.

Загалом, за інформацією прес-служби Житомирського ОУЛМГ, минулого року лісгоспом перероблено 57 тисяч кубічних метрів низькосортної деревини. Випущено продукції переробки на суму 64,4 мільйони гривень.