Посадовці обласної ради на чолі з Максимом Вілівчуком вивчали досвід Сумщини у сфері реформування служби крові

Суспільство

Делегація  у складі заступника голови обласної ради Максима Вілівчука, депутат обласної ради Тараса Собка, начальника управління охорони здоров’я Миколи Суслика та заступника головного лікаря КУ «Житомирський обласний центр крові» Житомирської обласної ради Алли Островської 26 червня відвідали Сумський обласний центр служби крові.

Цей центр служби крові був обраний через те, що він на сьогодні є найкращим в Україні, в якому завдяки ефективній співпраці влади та бізнесу напрацьована єдина у державі європейська модель донорства.  Заклад знаходиться у власності Сумської обласної ради та ПАТ «Біофарма». Як показав час, від комунально-приватної форми власності виграв як місцевий бюджет, так і загалом всі громадяни, яким потрібна допомога.

Про необхідність вже сьогодні реформувати та удосконалювати діяльність нашого Житомирського обласного центру крові наголосив Максим Вілівчук. «Технології йдуть вперед, лише одному обласному бюджету не під силу утримувати на належному рівні та облаштувати сучасним обладнанням наш центр. Тому ми маємо шукати шляхи вдосконалення, а саме тут у Сумах ми бачимо вже пройдений шлях і його результат», – сказав заступник голови обласної ради.

На думку Максима Вілівчука, систему забезпечення компонентами крові населення потрібно реформувати, адже від цього залежать життя людей.

В свою чергу Микола Суслик і Тарас Собко зазначили, що питання будь – яких перетворень та змін потрібно винести на обговорення широкому колу громадськості та спеціалістів у цій галузі.

Під час перебування в  СОЦСК кожен член делегації мав змогу пройти шляхом донора у закладі, побачити на власні очі як відбувається цей процес, також здати кров на аналіз, результати якого видають на руки через одну хвилину після забору крові. До речі, забір крові відбувається без традиційного проколювання пальця та безболісно.

До речі і міська влада Сум підтримує рух донорства у місті. Почесні донори у Сумах отримують 25% знижку на комунальні послуги та безкоштовний проїзд в електротранспорті.

На кінець 2017 року в базі Сумський обласний центр служби крові зареєстровано 45 162 донори, 90% з них – штатні донори, які здають компоненти крові регулярно.

Центр крові покриває 100% потреби лікувальних закладів області у компонентах крові, надлишки плазми використовуються для виробництва життєво важливих ліків на заводі компанії «Біофарма».

На ремонт та обладнання центру було вкладено 2,5 млн. доларів США, що дозволило впровадити міжнародні стандарти якості та забезпечити 100% безпеку для донора та реципієнта.

Кров для аналізів відбирається з одноразової системи у вакутайнери, що дозволяє уникнути контакту з повітрям, руками медперсоналу, недостатньо стерильним посудом та ін. Кожна пробірка маркується, на ній вказується індивідуальний штрих-код донора та код донації. За весь період роботи реформованого центру крові не було виявленого жодного випадку інфікування пацієнта через донорську кров.

За день у центрі здають свою кров 300-350 донорів.

1aaasumy2

1aaaaasumy1

1aaaaasumy4

1aaaaasumy6

1aaaaasumy8

1aaaaasumy10

1aaaaasumy18

1aaaaasumy24

1aaaaasumy23

1aaaaasumy25

1aaaaasumy32

1aaaaasumy20

1aaaaasumy35

1aaaaasumy36

Прес-служба обласної ради