В Житомирі створять громадську пральню

Житомир

У Житомирі на базі комунального підприємства “Гагарінське” створять громадську пральню (пральню самообслуговування).

Про це повідомляє сайт міської ради.

Таке рішення підтримали 14 членів виконавчого комітету міської ради під час засідання 20 червня.

За словами директора КУ «Агенція розвитку міста» Бориса Пахолюка, громадська пральня у майбутньому надаватиме послуги бюджетним установам міста Житомира, закладам сфери послуг та мешканцям міста, які не мають власних пральних машин.

Також він поінформував, що створення громадської пральні (пральні самообслуговування) фінансуватиметься не за кошти міського бюджету, а за рахунок інвестицій приватного сектору на умовах державно-приватного партнерства.

“Ми є учасниками багатьох міжнародних програм із розвитку муніципальної інфраструктури: місто Житомир активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, грантовими програмами та проектами технічної допомоги, але місто на сьогодні не має реалізованих інфраструктурних проектів на умовах державно-приватного партнерства. Коли ми почали працювати з консультантами U-lead, то запропонували їм близько десяти проектів для реалізації на умовах з державно-приватного партнерства. З усіх проектів вони відібрали для втілення в місті Житомир проект зі створення громадської пральні, як найбільш показовий (демонстраційний) та такий, який допоможе наростити інституційну спроможність міста впроваджувати в майбутньому більш складні інвестиційні проекти. Практика створення пралень самообслуговування існує в багатьох країнах Європи та сполучених Штатах Америки, але вона не дуже поширена в Україні. Пральня самообслуговування буде цікавою для наших студентів, для дошкільних навчальних закладів. Адже поточна вартість прання білизни для садочків складає близько 17-18 гривень за кілограм, в приватних пральнях (при великих обсягах) вартість прання може становити від 8,0 грн за кілограм. Реалізація проекту дозволить зменшити видатки на утримання пралень в дошкільних навчальних закладах міста “, – зазначив Борис Пахолюк.