У Житомирі оголосили конкурс на кращий пам’ятник загиблим у боях з російськими окупантами

Суспільство

У Житомирі оголосили конкурс на кращу скульптурну композицію на честь захисників, які загинули на Сході України.

Він проходитиме у два етапи. У І турі планують визначитися з містобудівною, планувальною, пластичною і естетично-художньою концепцією скульптурної композиції «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України», у ІІ – з варіантами кращого її втілення.

Відповідне рішення ухвалили члени виконавчого комітету Житомирської міської ради 1 серпня.

Організатором  проведення  Конкурсу   визначено  департамент містобудування та земельних відносин  Житомирської міської ради.

Розмістити скульптурну композицію планують на схилах меморіального комплексу Монументу  Слави. Учасникам   конкурсу  необхідно  врахувати  співмасштабність скульптурної композиції з існуючим Комплексом Монументу Слави. Пропозиції мають також передбачати заходи з облаштування прилеглої території та візуального сприйняття композиції у нічний час. Також рекомендується виконувати її з довговічних матеріалів (бронза, природні камені тощо).

До участі у І турі запрошуються фахівці або авторські колективи фахівців – дипломованих професійних архітекторів та скульпторів, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів.

«Бажаючі взяти участь у Конкурсі можуть отримати вихідні дані (топографічна підоснова масштабів 1:500 та 1:2000) в департаменті містобудування та земельних відносин  Житомирської міської ради за адресою: вулиця Покровська, 6, м. Житомир, 10014 або за зверненням на електронну адресу департаменту містобудування та земельних відносин міської ради uma@zt-rada.gov.ua», – йдеться у рішенні виконкому.

Термін подачі конкурсних проектів для участі у І турі Конкурсу – до 18 год. 00 хв. 03 вересня 2018 року.

«Конкурсні проекти на І тур в обсязі, зазначеному в умовах Конкурсу,  мають бути подані до департаменту містобудування та земельних відносин  Житомирської міської ради за адресою: вулиця Покровська, 6, м. Житомир, 10014 або у електронному вигляді згідно завдання Конкурсу на електронну адресу департаменту містобудування та земельних відносин міської ради. Робота журі, оголошення результатів І туру Конкурсу – до 10 вересня 2018 р.», – зазначається у документі.

Запрошення учасників на ІІ тур Конкурсу починається з 11 вересня 2018 року. Термін подачі конкурсних проектів для участі у ІІ турі Конкурсу – до 18 год.00 хв. 10 жовтня 2018 року. Конкурсні проекти на ІІ тур в обсязі, зазначеному в умовах Конкурсу,  мають бути подані за адресою: вулиця Покровська, 6, м. Житомир, 10014. Робота журі, оголошення результатів Конкурсу – до 17 жовтня  2018 року.

Журі не розглядає проектів:

– надісланих або поданих після закінчення встановленого терміну;

– анонімність яких була свідомо порушена;

– таких, що не відповідають вимогам програми та умовам Конкурсу.

Такі проекти можуть бути рішенням журі допущені до участі на виставці конкурсних проектів з позначкою «Поза конкурсом».

Проекти вважаються поданими у встановлені терміни, якщо їх надіслано на Конкурс або подано особисто не пізніше встановлених цим пунктом умов Конкурсу термінів. У разі надсилання проекту поштою його автор повинен повідомити на зазначену вище адресу дату відправлення і номер поштової квитанції.

Для участі у І турі Конкурсу матеріали необхідно подавати у такому обсязі:

– схема ситуаційного плану розміщення скульптурної композиції(М 1:2000);

– генеральний план скульптурної композиції (М 1:500, М 1:200);

– плани, фасади скульптурної композиції (М 1:100, М 1:50);

– розгортки вулиць, скверу (М 1:200, М 1:100);

– світлина з моделі скульптурної композиції, модель або візуалізація скульптурної композиції (на вибір учасників І туру конкурсу);

– пояснювальна записка із зазначенням орієнтовної вартості скульптурної композиції.

Графічні матеріали у І турі подаються на 1-2-х планшетах розмірами 1,2 х 0,8 м. Обсяг пояснювальної записки – не більше 1-ї сторінки друкованого тексту (формат А4).

На ІІ тур Конкурсу проектні пропозиції необхідно подавати у такому обсязі:

– генеральний план скульптурної композиції об’єднаний з планом благоустрою (М 1:500, М 1:200);

– плани, фасади скульптурної композиції (М 1:100, М 1:50);

– розгортки  вулиць, скверу (М 1:200, М 1:100);

– містобудівний макет скульптурної композиції (М 1:200, М 1:100) (за бажанням учасників  Конкурсу);

– модель скульптурної композиції (М 1:50, М 1:20) або візуалізація скульптурної композиції (на вибір учасників ІІ туру Конкурсу);

– пояснювальна записка із зазначенням орієнтовної вартості скульптурної композиції.

3.5. Графічні матеріали у ІІ турі подаються на 2-4-х планшетах розмірами 1,2 х 0,8 м. Обсяг пояснювальної записки – не більше 2-х сторінок друкованого тексту (формат А4).

3.6. Усі написи та друковані матеріали конкурсних проектів виконуються українською мовою.

3.7. Спосіб графічної подачі матеріалів повинен відповідати можливостям чорно-білого або однотонного відтворення проектів.

Замовником Конкурсу встановлюється преміальний фонд Конкурсу, який складає  50 тис. грн.  Розподіляється фонд  наступним чином:

– перша премія —  30 тис  грн;

– друга премія  —   15 тис.  грн;

– третя премія   —     5 тис.  грн.

Більш детальну інформацію про конкурс читайте тут.