Збірна України завдала Іспанії першої поразки в кваліфікації ЧС

Спорт

Команда Євгена Мурзіна здобула важливу перемогу у відбірковому турнірі чемпіонату світу.

На гру збірна України вийшла гранично вмотивованою, розуміючи, що тільки перемога залишить команду в числі реальних претендентів путівок до фінальної частини чемпіонату світу і, бажаючи показати перед рідними вболівальниками не тільки свій кращий склад, а й якісну гру.

У стартовому складі нашої збірної значилися гравці НБА Лень і Михайлюк, компанію яким склали Денис Лукашов, Ігор Зайцев та Володимир Конєв. Початок гри вийшло дещо сумбурним, свої перші атаки не довели до логічного завершення обидві команди. А перші очки в матчі набрали гості – Саис реалізував середній кидок. Але після цього Денис Лукашов точної трьох вперше вивів нашу збірну вперед, а Святослав Михайлюк аналогічним кидком збільшив розрив у рахунку 6: 2. Свят, в стартові хвилини став справжнім лідером нашої команди, з десяти перших командних очок, сім на рахунку Михайлюка. Активним був і Олексій Лень, який активно боровся під обома щитами і збирав підбори, але в першій чверті більше запам’ятався чотирма промахами з лінії штрафного з чотирьох спроб.

У іспанців з перших хвилин матчу лідером себе проявив Хоакін Колом, який і забивав, і віддавав передачі. На початку шостої хвилини матчу Мурзін зробив потрійну заміну: замість Леня, Лукашова та Зайцева на майданчик вийшли Кравцов, Джетер і Бобров, почалася ротація і в іспанців. Тим часом, українці тримали мінімальну перевагу, набираючи очки в атаці, іспанці також трималися на відстані однієї-двох атак. Варто відзначити дуже щільний захист нашої команди, більшість кидків іспанської збірної відбувалися з важких позицій і при серйозному опорі нашої команди. Дерло чверть команди завершили з перевагою нашої команди в сім очок 19:12.

Другу чверть команди розпочали з данки від Кравцова, який виглядав в атаці більш органічно, ніж Лень. Після данки Слава додав до скарбнички нашої команди ще два очка 23:12. А після чотирьох поспіль очок від Володимира Герун, Україна отримала своє найбільшу перевагу в матчі в +13 (27:14). Мурзін використовував широку ротацію (вже на четвертій хвилині другої чверті на майданчик вийшли всі 12 заявлених на матч українських баскетболістів), а іспанці тим часом продовжували підбирати ключі до нашого захисту, змастивши достатню кількість кидків.

У середині другої чверті виникли проблеми на половині майданчика суперника і у збірної України: багато атаки виглядали сумбурними і непідготовленими. Іспанці тим часом провели ударний відрізок, закинувши три триочкових поспіль і за дві з половиною хвилини до кінця чверті, скоротили відставання до мінімуму 32:31. З позитиву можна відзначити, що в ці хвилини знайшов себе в атаці Лень, закинувши шість очок в кошик піренейців, але при цьому продовжуючи мазати штрафні (ще два кидки повз). За півхвилини до кінця чверті Фернандес зрівняв рахунок 34:34, але останнє слово залишилося за нами, Джетер вдався результативний кидок за секунду до кінця третьої чверті 36:34.

Друга половина гри розпочалася з точною трюльники від Паулі 36:37, а далі почалася рівна гра. На точні атаки Зайцева, Кравцова, Лукашова та Михайлюка іспанці відповідали результативними діями Паулі і зіграв дуже хороший матч Хоакіна Колома. У другій половині чверті відмінно зіграв Михайлюк, який набрав п’ять очок поспіль, а завершилася десятихвилинка ще одним влучним кидком Джетера за кілька секунд до сирени.

У заключному відрізку матчу у іспанців результативними діями відзначився Серхіо Родрігез, який набрав в ній вісім з дванадцяти своїх очок. А у нашої команди відмінно проявив себе Михайлюк, який і забивав окуляри в кошик іспанців, і відпрацьовував на своїй половині, здійснюючи перехоплення і якісно прихоплюючи своїх опонентів.

Розв’язка в матчі наступила за чотири хвилини до його кінця. Взявши тайм-аут за рахунку 64:59 на користь нашої збірної, тренер іспанців, мабуть, хотів внести корективи в гру своїх підопічних, але після цього Тайм-ауту пішов ривок України 7: 2 (п’ять очок від Лукашова). Наступний тайм-аут Сержіо Скаріоло довелося брати вже за дві з половиною хвилини до кінця матчу, поступаючись в десять очок. Після нього Оріоль Паулі спробував відновити інтригу, забивши дуже довгу треху. Але на його дії, ефектним данком відповів Кравцов, а через кілька десятків секунд Михайлюк триочковим кидком зняв всі питання про переможця в даному матчі. Матчі, який всім нам запам’ятається однієї з найяскравіших перемог збірної України за останній час.

Наступний матч Україна зіграє на виїзді 17 вересня з Чорногорією. Сьогодні Чорногорія в гостях поступилася команді Туреччини 69:79. У ще одному матчі нашої групи Латвія на своєму паркеті переграла збірну Словенії – 85:74. У підсумку наші баскетболісти так і залишилися поки на четвертому місці, що не дає нам право вийти з групи. Далі йдуть три команди.