У Житомирі відзначили День Гідності та Свободи

Суспільство

На майдані імені С.П. Корольова 21 листопада відбулося Віче до Дня Гідності та Свободи, інформує прес-служба міської ради. Цього дня відзначається початок двох важливих подій у новітній історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Житомиряни долучилися до поминального молебню на майдані імені С.П. Корольова,де вшанували пам’ять загиблих та запалили лампадки в їх честь.

Після цього відбулося покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Свято встановлене Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року з віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в приміщенні кінотеатру «Жовтень» представлено інсталяцію «Три революції», а також розпочалась лекція «Революції і державність» від науковця  кандидата біологічних наук, викладача ЖДУ ім. І.Франка Івана Хом’яка. Пісдя лекції всіх присутніх очікує неформальне спілкування очевидців та учасників Майдану.