Гендиректор “Укроборонпрому” Павло Букін себе винним не вважає і звільнятись не збирається

Україна

Генеральний директор ДК “Уроборонпром” Павло Букін заявляє безпідставність звинувачень журналістів “Наших грошей” щодо розкрадань в оборонній сфері.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC News Україна., інформує Українська правда.

В розслідуванні вказується, що у 2016 році “Укрспецекспорт”, який тоді очолював Букін, закупив висотоміри для казахських Ан-26 всемеро дорожче, та повідомляється про “відкат” у 10 тисяч доларів.

“Отримання винагороди категорично заперечую. Це неправда”, – стверджує Букін.

Заперечує директор і завищену в сім разів ціну на деталі:

“У нас є відповідна процедура відбору постачальників. Зафіксована у часі і документах, у переписці. Ми готові всю цю інформацію надати на запит будь-якого правоохоронного органу”, – запевнив Букін.

Він також стверджує, що з розслідування “не можна чітко робити висновок про те, що ціна була справді завищена”.

“Що показується у розслідуванні (і це підкреслюють журналісти): що товар ввозився від самого початку як інший товар… – щоб приховати його військове призначення, тому що він встановлювався на військовий літак. Як у цьому випадку можна коментувати, чи було завищення, чи не було? Люди виконували завдання з постачання техніки поточного виробництва. На жаль, російського. Ми ще не освоїли виробництво цих комплексів самостійно”, – пояснює Букін.

На запитання, чи є опубліковані скріншоти переписки неправдою директор “Уроборонпрому” відповів наступним чином:

“Я не знаю, звідки вони взялися. Не хочу звинувачувати журналістів у спрямованій інформаційній провокації. Але розслідувачі самі кажуть, що отримали інформацію з невідомих джерел”.

Букін каже, що реакції від міжнародних партнерів на останній журналістський матеріал поки що не було.

“Звісно, це сильний удар по репутації, його треба буде якось коментувати і закривати. Це може вплинути на обсяги реалізації послуг з ремонту авіапарку нашими підприємствами”, – сказав він.

Букін дав зрозуміти, що поки не планує йти з посади генерального директора “Укроборонпрому” на час можливих перевірок:

“На даний момент, такого наміру в мене немає. Але це не якась категорична позиція. Просто я не вважаю себе винним у чомусь. Якщо потрібно буде, щоб я звільнився або усунувся з посади – я з жалем, але зроблю це. Спокійно і без якось політизації”.