Після хрещення в Києві в 988 році християнство почало поширюватися на інші східнослов’янські племена на північ і схід від України Русі, де через кілька століть виникли сучасна Білорусь і Росія. Про це йдеться в статті міністра закордонних справ України Павла Клімкіна для видання Observador, повідомляє styler.rbc.ua.
Так, чиновник наголосив, що Україна є спадкоємицею Русі, а Росія і Білорусь утворилися вже після монголо-татарської навали.
Глава дипломатичного відомства зазначив, що в середині 13 століття Русь “захищала Європу від вторгнення Азії”.
“Пізніше запорізькі козаки були активними учасниками захисту Європи і християнства перед обличчям вторгнення Османської імперії. Згадайте, принаймні, битви за Хотин (1621) та Відень (1683), які врятували Центральну Європу від рабства”, – йдеться у публікації.
Також Клімкін зазначив, що сьогодні козаків часто вважають російським явищем, “диким і екзотичним”.
“Однак саме українські козаки створили першу військову республіку в новій Європі з демократично обраним керівництвом і проголосили християнську віру. У 1054 році, після поділу між католиками та православними, саме в Україні відбулося примирення двох конфесій із створенням греко-католицької церкви. Незважаючи на це, Європа мало знає про це внесок України в історію європейської цивілізації”, – написав чиновник.
Він заявив, що в православній Росії ніколи не було свободи, демократії, відкритості або терпимості як цінностей, “тому Росія не відноситься до цивілізації Європи, незважаючи на всі зовнішні подібності”.
“Україна по суті християнська країна. У 988 році київський князь Володимир хрестив усіх киян на річці Почайні, виводячи їх у світло християнської віри. Хрещення поклало початок справжньої життя нашої нації і нашої країни”, – зазначив Клімкін.
Колаж (РБК-Україна)
“Введення віри в єдиного Бога на Русі, як тоді називали Україну, об’єднала східнослов’янські племена і підтвердило авторитет київського князя. Через півстоліття, у часи правління його сина Ярослава Мудрого, Русь мала більш велику територію і стала однією з нових, більш розвинених держав у Європі. Поряд із релігією, Русь була збагачена освітою, мистецтвом і культурою Візантії. Київ був могутнім і впливовим духовним і культурним центром, тому по всій країні були побудовані церкви, школи і нові міста”, – додав він.
Треба сказати, що стаття Клімкіна викликала шквал критики з боку московитських політиків, ЗМІ, інтернет-спільнот та юзерів. Причому, як видно з коментарів, більшість у цьому матеріалі прочитало тільки заголовки і витримки, як їх подає російська преса.
“Хай Клімкін вважає, що Україна – прародителька всіх народів, що населяють територію колишнього СРСР. Тільки від цього нічого не змінюється”;
“Валгалла здригнулася від реготу”;
Скрін: twitter.com/dron0356
“Просто він ще не знайомий з дослідженнями казахського математика в області історії. Насправді х*хли походять від казахів”;
“Гаряче серце Європи б’ється в Україні. Українці єдині, хто обстоює європейські цінності зі зброєю в руках”;
“Ви не знали, а Він знає”;
“Так і було. Сам бачив”;
Скрін: twitter.com/5tv
Раніше на сайті президента Петра Порошенка реєстрували кілька петицій про перейменування України в Русь.
Нещодавно відомий український військовий журналіст і волонтер Мирослав Гай висловив думку, що після розвалу Російської Федерації Кубань і Воронезька область захочуть увійти до складу України.
Раніше народні депутати від “Радикальної партії” Оксана Корчинська і Андрій Лозовий пропонували парламентарям підтримати зміни до Державного реєстру географічних назв та замінити слово “Росія” на “Московія”.