Гуманітарна допомога до зони відчудження Чорнобильської АЕС

Суспільство

Вчора повернувся з зони відчуження Чорнобильської АЕС. Сім днів узгодивши питання по поїздці з головою Коростенського районної військово-цивільної адміністрації Юрієм Тарасюком.

Супроводжував гуманітарний вантаж гуманітарної допомоги від польської організації “ПРОФОТУРУМ” який прямував до зони відчуження м.Чорнобиля Чорнобильської АЕС. Проводив фото-відео зйомку для звіту спонсорам а одночасно і виконував функції вантажника.

Від польської сторони зі мною були мої товариші з Польщі відомий в Європі фотограф Аркадіус Поднесінський та його колега Мачік.

Гуманітарною місією з вантажем допомоги до Чорнобиля та працівників Чорнобильської АЕС та людей самоселів зони відчуження, які перебували більше 40 днів під окупацією рашистів, було доставлено ліки для Чорнобильської лікарні де лікуються працівники станції , а також продукти харчування.

Протягом часу перебування в зоні відчуження і в м.Іванків бачив жахливі реалії звірського поводження російських окупантів з людьми. Крім того це і повсюдно заміновані шляхи знищена подача електроенергії зв’язку ( щоб зв’язатись по мобільному потрібно їхати за десятки кілометрів до м.Іванків до Іванківської поліції, щоб зв’язатися з рідними і сказати, що все гаразд.

В минулих дописах я повідомляв про окремі моменти руху гуманітарної допомоги. До сліз зачепило серце тей момент коли приїхали з допомогою до самоселів зони відчуження. Адже першим запитанням людей було- дітки чи привезли хліба? Виявилось що більше 40 днів люди не бачили ні шматочка хліба.
Жах і смуток поселився в душах і оселях цих людей після окупації рашистами.

Також хочу відзначити і те що в наданні допомоги крім поляків брали участь і чехи така собі міжнародне всесвітнє піклування про долю України і українців в цій кровопролитній війні.

Разом з тим ми всі все людство маємо висловити подяку працівникам ЧАЕС, які ризикуючи власним життям спали на підлозі не покидаючи робочого місця не допустивши всесвітньої катастрофи.

Також особиста подяка друзям з Литви які подарували мені задля безпеки бронежилет, щоб можна було пересуватися по зоні відчуження з меншим ризиком для життя. Невдовзі я цей бронежилет передав українському воїну який захищає Україну з 2014 року а сьогодні знаходиться в складі Овруцької територіальної оборони.

Також щиро дякую людині з великої літери пану Сергію Франчуку та його дружині які надали нам житло під час перебування в зоні ЧАЕС.

Олександру Володимировичу Гавриленко – Начальнику служби радіаційної безпеки зони ЧАЕС.

Валентину Миколайовичу Рижуку – провідному інженеру з охорони праці, цивільного захисту пожежної та радіаційної безпеки.

Та багатьом іншим хто допомагав в процесі перебування в зоні відчуження. Таким є мій короткий звіт надалі змонтую і опублікую додаткові матеріали відеозйомки рудого лісу.(Можу запевнити на території ЧАЕС рівень радіації у нормі)

На разі шукаю волонтерів, спонсорів для придбання посуду для працівників міста Чорнобиль так як після окупації все майно працівників було розграбоване рашистськими нелюдями.

Голова ГО ” Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи” Віталій ЮШКЕВИЧ.