СБУ затримала на Київщині торгівців зброєю, які видавали себе за правоохоронців

Безпека

Служба безпеки продовжує системну боротьбу з організованою злочинністю, яка загрожує державній безпеці України. В ході багатоетапної спецоперації, у Києві нейтралізовано угруповання, яке займалось нелегальним збутом бойових засобів ураження.

У зловмисників вилучено 15 одиниць вогнепальної автоматичної зброї та більше 6 тис. набоїв до неї.

Для маскування протиправної діяльності, зловмисники видавали себе за представників правоохоронних органів.

Встановлено, що до складу злочинної групи входило декілька мешканців столиці. Вони налагодили незаконний продаж засобів ураження, які приховано зберігали у власних помешканнях.

Своїх клієнтів підшукували через особисті зв’язки, у тому числі серед кримінальних кіл.

У межах контролю за вчиненням злочину, співробітники СБУ задокументували факт нелегального збуту 13 автоматів АК-74 і 3 тис. набоїв до них. Зловмисники намагались реалізувати цю зброю за 20 тис. дол.

Крім того, під час обшуків у затриманих виявлено фіктивні бланки дозволів на право носіння зброї, а також засоби зв’язку та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

Наразі за матеріалами української спецслужби, організаторам угруповання повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для встановлення джерел надходження зброї та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до угруповання.

Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ спільно з Національною поліцією міста Києва та за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури столиці.

#СБУ