На догоду МВФ українці працюватимуть до глибокої старості… Пенсійний вік в Україні таки збільшать до 65 для всіх

Новини Житомира на Репортері :Уряд України готує план пенсійної реформи, який, зокрема, передбачає підвищення пенсійного віку. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, передає УНІАН.

“Підвищення пенсійного віку буде, але поки що ми не сказали коли. Ми маємо у вересні представити план пенсійної реформи Міжнародному валютному фонду”, – сказав він.

За словами Тігіпка, “до кінця вересня у нас точно буде абсолютно чіткий план, який буде прописаний за часом”.

Напередодні Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй рекомендувала Україні підвищити пенсійний вік чоловіків та жінок до 65 років. Це дозволить скоротити вдвічі кількість нових пенсіонерів, і навантаження на платників.

Це повинно відбутися протягом 20 років, щоб не допустити в майбутньому різкого зростання податкового навантаження на працюючих громадян.

На думку експертів ООН, якщо залишити пенсійний вік без змін, то до 2050 року кількість пенсіонерів перевищить кількість платників внесків на 25%. Так, на кожних 10 громадян працездатного віку в Україні припадатиме не 4, а 8 пенсіонерів. Субсидії держбюджету досягнуть 30% витрат Пенсійного фонду, а розмір внесків із зарплати – 50%.

Зокрема, експерти ООН підрахували, що в Україні найбільший в Європі обсяг пенсійних витрат – 18% від ВВП. Також в Україні найвищі внески з фонду зарплати, 33,2% платить роботодавець, 2% – працівник. Тому ООН рекомендує вже в 2011 році розпочати реформу з підвищення пенсійного віку.

Проведення пенсійної реформи від українського уряду очікують і у МВФ. У рамках надання кредиту МВФ вимагав також підвищення внутрішніх цін на газ, що вже зроблено.